Reklama

Reklama

Pływackie MŚJ: Czwarty dzień bez medali dla Polski

W czwartym dniu pływackich mistrzostw świata juniorów w meksykańskim Monterrey reprezentanci Polski nie powiększyli swojej kolekcji medalowej. Najbliżej podium był Adam Mączewski (MUKP Warszawa), który zajął czwarte miejsce w finale na dystansie 50 m stylem grzbietowym - 26,39 s.

W czwartym dniu pływackich mistrzostw  świata juniorów w meksykańskim Monterrey reprezentanci Polski nie  powiększyli swojej kolekcji medalowej. Najbliżej podium był Adam  Mączewski (MUKP Warszawa), który zajął czwarte miejsce w finale na  dystansie 50 m stylem grzbietowym - 26,39 s.

Tytuł mistrzowski wywalczył Australijczyk Benjamin Treefers - 25,60 s.

W finale sprintu - 50 m st. dowolnym wystąpił Mateusz Tatarczyński (Polonia Warszawa), ale na mecie był szósty - 23,25 s. Zwyciężył Nowozelandczyk Orinoco Faamausili - 22,37 s.

Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik), po zdobyciu w czwartek złotego medalu na 200 m st. grzbietowym, teraz awansowała do finału na 50 m st. grzbietowym z piątym czasem - 29,86 s. Nie powiodło się natomiast Xenii Madziarskiej (WF 98 Hannover), która uzyskała w półfinałach dziewiąty wynik - 30,08 s.

Reklama

W porannych eliminacjach odpadły natomiast: Karolina Szczepaniak (AZS AWF Warszawa) - 12. na 200 m st. zmiennym oraz Dominika Gawełczyk (AZS AWF Katowice) - 17. na 400 st dowolnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL