Reklama

Reklama

Pływackie ME: Złota Urbańczyk

Aleksandra Urbańczyk została mistrzynią Europy na 100 metrów stylem zmiennym podczas rozgrywanych w Wiedniu mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie.

Polka uzyskała czas 1.00,75, bijąc swój rekord kraju, i została pierwszą polską złotą medalistką od 2001 roku, kiedy to w Antwerpii najlepsza była Otylia Jędrzejczak.

Chwilę po wyścigu Urbańczyk na polu startowym stanął Paweł Korzeniowski w finale 200 metrów stylem motylkowym. Polak finiszował na drugim miejscu z czasem 1.53,19, przegrywając tylko z Rosjaninem Nikołajem Skworcowem - 1.52,90. Szóste miejsce w finale zajął Łukasz Drzewiński - 1.55,89.

To były drugie medale Urbańczyk i Korzeniowskiego w wiedeńskich mistrzostwach. W czwartek Ola była druga na 200 m st. zmiennym, a Paweł zdobył "brąz" na 400 m kraulem.

Reklama

W finale sztafety 4x50 m stylem zmiennym pierwsze Holenderki wynikiem 1.48,21 ustanowiły rekord świata. Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, Inge Dekker i Marleen Veldhuis poprawiły rekord Szwedek, które 16 grudnia 2000 roku podczas ME w Walencji uzyskały rezultat 1.48,31.

Wyniki

1500 m st. dowolnym mężczyzn

1. Jurij Priliukow (Rosja)        14.31,92 
2. David Davies (W.Brytania)      14.32,56
3. Massimiliano Rosolino (Włochy) 14.39,54
4. Przemysław Stańczyk (Polska)   14.52,09
5. Luca Marin (Włochy)            14.53,94
6. Bojan Zdesar (Słowenia)        15.02,24
7. Peter Nagy (Węgry)             15.03,09
8. Spyridon Gianniotis (Grecja)   15.05,64

400 m st. dowolnym kobiet

1. Keri-Anne Payne (W. Brytania)   4.03,60
2. Daria Parszina (Rosja)          4.04,56
3. Erika Villaecija (Hiszpania)    4.06,05
4. Anja Carman (Słowenia)          4.06,27
5. Lotte Friis (Dania)             4.06,59
6. Melissa Caballero (Hiszpania)   4.08,65
7. Sophie Huber (Francja)          4.12,15
8. Sara Isakovic (Słowenia)        4.13,11

100 m st. zmiennym kobiet

1. Aleksandra Urbańczyk (Polska)   1.00,75 
2. Lisa Chapman (W.Brytania)       1.00,88
3. Teresa Rohmann (Niemcy)         1.01,18
4. Tatiana Rouba (Hiszpania)       1.01,74
5. Hinkelien Schreuder (Holandia)  1.01,78
6. Hanna-Maria Seppala (Finlandia) 1.02,23
7. Petra Klosova (Czechy)          1.02,47
8. Żanna Dżerkał (Ukraina)         1.02,73

200 m st. motylkowym mężczyzn

1. Nikołaj Skworcow (Rosja)        1.52,90
2. Paweł Korzeniowski (Polska)     1.53,19
3. Ioan Gherghel (Rumunia)         1.54,86
4. Anatolij Poliakow (Rosja)       1.55,70
5. Ioannis Drimonakos (Grecja)     1.55,77
6. Łukasz Drzewiński (Polska)      1.55,89
7. Denys Syłantjew (Ukraina)       1.56,35
8. Ales Abersek (Słowenia)         1.58,20

100 m st. dowolnym mężczyzn

1. Frederick Bousquet (Francja)      47,52
2. Filippo Magnini (Włochy)          47,66
3. Jens Schreiber (Niemcy)           48,00
4. Jurij Jehoszin (Ukraina)          48,25
5. Romain Barnier (Francja)          48,27
6. Alessandor Calvi (Włochy)         48,36
7. Mark Veens (Holandia)             48,49
8. Stanisław Newiaruski (Białoruś)   48,87

50 m st. grzbietowym kobiet

1. Antje Buschschulte (Niemcy)       27,42
2. Katerina Subkowa (Ukraina)        27,50
3. Ilona Hlavackova (Czechy)         27,57
4. Janine Pietsch (Niemcy)           27,58
5. Louise Oernstedt (Dania)          27,79
6. Hinkelien Schreuder (Holandia)    28,15
7. Sanja Jovanovic (Chorwacja)       28,17
8. Kathrine Joergensen (Dania)       28,34

50 m st. klasycznym mężczyzn:

1. Oleh Łysohor (Ukraina)            26,92 
2. Roman Słudnow (Rosja)             27,09
3. Emil Tahirovic (Słowenia)         27,17
4. Matjaz Markic (Słowenia)          27,36
5. Mark Warnecke (Niemcy)            27,38
6. Alessandro Terrin (Włochy)        27,50
7. Aleksander Hetland (Norwegia)     27,62
8. James Gibson (W.Brytania)         27,81

4x50 m st. zmiennym kobiet

1. Holandia                        1.48,21 - RŚ 
   (Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, 
   Inge Dekker, Marleen Veldhuis)
2. Niemcy                          1.48,52 
  (Janine Pietsch, Sarah Poewe, 
   Antje Buschschulte, Dorothea Brandt)
3. Szwecja                         1.50,05
  (Emelie Kierkegaard, Sanja Dizdarevic,
   Anna-Karin Kammerling, Josefin Lillhage)
4. Dania                           1.50,56
5. Francja                         1.51,28
6. Czechy                          1.52,38
7. Finlandia                       1.52,85
8. Rosja                           1.54,19

Reklama

Reklama

Reklama