Reklama

Reklama

Pływackie ME w 2011 roku -w Szczecinie

Europejska Liga Pływacka (LEN) zdecydowała w sobotę w Oslo, że mistrzostwa Starego Kontynentu seniorów na basenie 25-metrowym w 2011 roku odbędą się w Szczecinie.

- To dla nas bardzo dobra i ważna decyzja. Zrobimy wszystko, by ta impreza wypadła jak najlepiej. Jeszcze nigdy Polska nie była organizatorem mistrzostw Europy, nawet w kategoriach juniorskich, a my dostaliśmy od razu zawody seniorów - mówi trener reprezentacji i twórca sukcesów szczecińskiego pływania, Mirosław Drozd.

Mistrzostwa odbędą się na nowym basenie 50-metrowym, który zostanie podzielony. Jego budowa jeszcze trwa, a ma być gotowy we wrześniu tego roku. Istniejący basen 25-metrowy będzie służył pływakom do rozgrzewki.

- Dzięki temu, że decyzja zapadła już dziś, mamy kilka miesięcy na odpowiednie przygotowanie. Basen zostanie otwarty na tyle wcześnie, by nie było presji czasu - stwierdził rzecznik prezydenta miasta, Piotr Landowski.

Reklama

Według szacunków trenera Drozda, do Szczecina - kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie - przyjedzie ponad 650 pływaków.

- Dlatego spodziewać się można całej europejskiej czołówki. Nikt sobie nie pozwoli na to, by odpuścić start w tak ważnej imprezie na krótko przed olimpiadą. Nie można przecież tylko treningami budować formy. O poziom sportowy też bym się nie martwił. Mówiło się wiele o tym, że ubiegłoroczne mistrzostwa świata na krótkim basenie będą stały na niskim poziomie, bo były tuż po igrzyskach, a okazało się, że poziom był wysoki. Jestem przekonany, że w Szczecinie też tak będzie - wyjaśnił.

Chęć zorganizowania mistrzostw Europy w 2011 roku wyraziły także Sztokholm, Madryt i Manchester, jednak tylko władze Szczecina w wymaganym terminie złożyły wszystkie niezbędne dokumenty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje