Reklama

Reklama

Pływackie ME: Otylia w formie!

Otylia Jędrzejczak z pierwszym czasem (59,07) zakwalifikowała się do półfinału wyścigu na 100 m stylem motylkowym podczas rozgrywanych w Madrycie pływackich mistrzostw Europy.

Otylia Jędrzejczak z pierwszym czasem (59,07) zakwalifikowała się do półfinału wyścigu na 100 m stylem motylkowym podczas rozgrywanych w Madrycie pływackich mistrzostw Europy.

Polka, której koronną konkurencją jest 200 m delfinem, wygrała czwartą serię eliminacyjną na dystansie o połowie krótszym, uzyskując najlepszy swój czas w tym roku.

Drugi wynik eliminacji - 59,35 uzyskała Słowaczka Martina Moravcova, obrończyni tytułu. Trzecia była Białorusinka Alena Popczanka z czasem 59,54, a czwarta mistrzyni Europy na 50 m stylem motylkowym Rosjanka Natalia Sołtiagina - 59,58.

Półfinały na 100 m delfinem odbędą się w czwartek wieczorem, finał natomiast zaplanowano na piątek.

Po swoim wyścigu "Oti" narzekała jednak, że płynęło jej się ciężko. - To chyba wina basenu. Po wynikach widać, że tutaj po prostu pływa się stosunkowo wolno. Nie ma rekordów i raczej się ich nie spodziewam. Może to kwestia wody, cyrkulacji czy budowy? Może być wiele powodów - stwierdziła rekordzistka świata na 200 m stylem motylkowym.

Reklama

- Z wyniku 59,07 nie jestem ani zadowolona, ani niezadowolona. W półfinale postaram się jeszcze trochę urwać z tego czasu, ale nie ma co liczyć na rewelacje. Dzisiaj rano testowałam nowy kostium, jeszcze nie przylega jak należy i na przykład w czasie skoku do wody przy karku robi się wybrzuszenie. To oczywiście przeszkadza, ale jest do poprawienia - dodała Jędrzejczak.

Dzień po zdobyciu srebrnego medalu na 100 m stylem dowolnym na basenie ponownie pojawił się Pieter van den Hoogenband. Holender wziął udział w eliminacjach na 200 m kraulem. Rekordzista świata i Europy na tym dystansie, po stracie tytułu na "setkę", ma teraz szansę na obronę drugiego mistrzostwa z Berlina w 2002 roku.

W eliminacjach Hoogenband z wynikiem 1.48,79 łatwo pokonał Czecha Kvetoslava Svobodę i Hiszpana Olafa Wildeboera, którzy mieli rezultaty odpowiednio o 0,26 i 1,61 gorsze.

Zacięty przebieg miały wyścigi na 50 m stylem klasycznym. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Szwedka Maria Oestling przed Dunką Majken Thorup i Słowenką Tamarą Sambrailo. 26-letnia zawodniczka przepłynęła dystans w 32,46. Rywalki płynące w jednej serii wpadły na metę prawie jednocześnie. Thorup miała czas 32,51 i wyprzedziła Sambrailo zaledwie o 0,1.

Wśród mężczyzn najlepszy był Oleg Łysogor z rezultatem 28,23. Ukrainiec walczy o drugie złoto ME w Madrycie. W poniedziałek triumfował na 100 m stylem klasycznym. W eliminacjach Łysogor miał lepszy wynik od Słoweńca Matjaza Markica o 0,09 i Francuza Huguesa Duboscq o 0,16.

Pewnym zaskoczeniem jest drugie miejsce w eliminacjach na 100 m stylem grzbietowym Stanisławy Komarowej. Rosjanka, która broni tytułu z ME w Berlinie, przegrała z Francuzką Laure Manaudou. W poniedziałek Komarowa z łatwością zdobyła złoto na 100 m stylem grzbietowym. Manaudou osiągnęła rezultat 1.02,10 i wyprzedziła utytułowaną rywalkę o 0,72 oraz Białorusinkę Swiatłanę Chachłową o 0,90.

W czwartek, po raz pierwszy od rozpoczęcia pływackiej części mistrzostw, nad Madrytem zaświeciło słońce. Ładna pogoda przełożyła się automatycznie na liczbę kibiców na trybunach. Eliminacje obejrzało około 1500 widzów.

Na popołudnie zaplanowano cztery finały: na 200 m stylem zmiennym kobiet oraz na 200 m stylem motylkowym, 200 m stylem klasycznym i 50 m stylem grzbietowym mężczyzn.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL