Reklama

Reklama

Pływacka reprezentacja niemal w komplecie

Jedynie Agata Korc zdołała dołączyć do pływackiej reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Pozostali zawodnicy mogli o wypełnienie minimum starać się podczas zawodów w Wiedniu (13-15 czerwca) i Pradze (21-22 czerwca), jednak nikt nie osiągnął wymaganego wyniku.

- Nikt nie wywalczył minimum w ostatnich dwóch zawodach - w Wiedniu i Pradze. Udało się tylko Agacie Korc, która startowała w USA. Teraz czekamy do końca miesiąca na opublikowanie rankingu sztafet - nasza kobieca drużyna zajmuje 16. miejsce i jeśli nic się nie zmieni do końca czerwca, również pojedzie do Pekinu - powiedział szef wyszkolenia Jan Wiederek.

Zawodniczki ze sztafety nie będą się jednak ubiegać o poprawę rezultatu - Otylia Jędrzejczak i Katarzyna Baranowska przygotowują się do startów indywidualnych. Dla nich występ w sztafecie miałby być jedynie dodatkiem. Wraz z nimi płynąć miałyby Paulina Barzycka, Karolina Szczepaniak, Joanna Budzis i Katarzyna Wilk.

Reklama

Na tydzień przed publikacją rankingu prawo startu w Pekinie już od kwietniowych mistrzostw Polski ma zapewnione 12 reprezentantów - Jędrzejczak, Baranowska, Zuzanna Mazurek, Paweł Korzeniowski, Mateusz Sawrymowicz, Przemysław Stańczyk, Bartosz Kizierowski, Maciej Hreniak, Łukasz Gąsior oraz członkowie sztafety 4x200 m stylem dowolny - Łukasz Wójt, Marcin Rokicki i Łukasz Gimiński.

W czerwcu dołączyła do tego grona Korc, która jednak przez większość czasu przygotowuje się do IO pod okiem amerykańskiego trenera Mike'a Bottoma.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL