Reklama

Reklama

Plebiscyt RMF FM i Interii: Wybierz z nami sportowca lipca!

Lekkoatleci, kolarze i... żużlowcy! To oni dali nam najwięcej powodów do kibicowskiej radości w lipcu. Razem z nami wybierzcie sportowca miesiąca w plebiscycie RMF FM i Interia.pl. Zapraszamy Was do kolejnej odsłony plebiscytu.

Angelika Cichocka

Miłośniczka dystansu 800-metrowego udowodniła, że także na dłuższej trasie jest bardzo groźna dla rywali. Cichocka perfekcyjnie pod względem taktycznym rozegrała bieg w Amsterdamie i zdobyła tym samym złoty medal mistrzostw Europy. Nigdy wcześniej nasza zawodniczka nie stała na najwyższym stopniu podium tak ważnej imprezy.

Paweł Fajdek

Reklama

Nasz młociarz przyjechał do Amsterdamu po złoty medal i z tego zadania wywiązał się perfekcyjnie. Był to dla niego ledwie przystanek przed najważniejszym celem tegorocznej sportowej podróży - igrzyskami w Rio. Fajdek nie ukrywa, że będzie faworytem: - Nie będę zaklinał rzeczywistości i inaczej na to wszystko patrzył. Tak, jadę do Rio jako faworyt, ale pamiętajmy, że sport jest nieprzewidywalny. Mogę jedynie powiedzieć, że będę się starał robić to, co zwykle - wygrywać zawody - mówił w wywiadzie dla RMF FM.

Adam Kszczot

Polak był faworytem biegu na 800 metrów na mistrzostwach Europy w Amsterdamie i nie zawiódł. Perfekcyjnie rozegrany taktycznie bieg oglądaliśmy z dużą przyjemnością. Kszczot objął prowadzenie na ostatnim łuku i na prostą start-meta wbiegł już z dużą przewagą.

Rafał Majka

Polski kolarz drugi raz w historii wygrał klasyfikację górską w prestiżowym Tour de France. Majce tym razem nie udało się wygrać żadnego etapu, ale i tak zajął najlepsze miejsce w historii swoich startów w "Wielkiej Pętli" (27. pozycja). To dobry prognostyk przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Rio.

Piotr Małachowski

Mistrzostwa Europy ponoć nie są jego ulubionymi zawodami. Ale drugie złoto zdobyte w tej imprezie zdaje się przeczyć tej teorii. Dyskobol ma na swoim koncie też tytuł mistrza świata - do pełnej kolekcji Małachowskiemu brakuje już tylko złota... olimpijskiego. A igrzyska w Rio tuż-tuż...

Robert Sobera

To jedna z największych niespodzianek lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Nasz tyczkarz nie należał do faworytów, ale w Amsterdamie spisał się znakomicie. Pokonał między innymi absolutnego pewniaka do złota Francuza Lavillenie'ego. 25-letni Sobera jeszcze nigdy wcześniej nie stanął na podium imprezy tej rangi

Anita Włodarczyk

Od kilku lat zawodniczka z Warszawy przyzwyczaiła nas, że jeśli tylko zdrowie dopisuje - nie ma sobie równych. Tak samo było i tym razem. Na mistrzostwach Europy w Amsterdamie Włodarczyk zdobyła trzeci raz z rzędu złoty medal. Polka prowadziła od pierwszej kolejki, a w najlepszej próbie uzyskała 78,14.

Bartosz Zmarzlik

Trudno było nam wybrać jednego żużlowca, którego powinniśmy nominować za zwycięstwo w drużynowym Pucharze Świata. Zmarzlik, który zdobył w finale w Manchesterze najwięcej punktów z naszej drużyny, reprezentuje w naszym plebiscycie również pozostałych zawodników - Patryka Dudka, Krzysztofa Kasprzaka i Piotra Pawlickiego. Panowie jechali na Wyspach jak natchnieni i zdobyli złote medale po raz siódmy w historii.

Głosowanie zamkniemy w środę 3 sierpnia o godzinie 12:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama