Reklama

Reklama

Plebiscyt RMF FM i Interii - wybierz Sportowca Listopada!

Sześcioro sportowców walczy o tytuł Sportowca Listopada w najnowszej odsłonie plebiscytu RMF FM i Interii. Kto zasłużył na to zaszczytne miano? Decydujecie Wy - głosując w sondzie poniżej. Możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - autor najciekawszego, naszym zdaniem, wpisu dostanie upominek przygotowany przez RMF FM i zwycięzcę plebiscytu!

Na razie zdecydowanym liderem plebiscytu za listopad jest Arkadiusz Milik, który zebrał ponad 57-procentowe poparcie. Drugi jest Marcin Gortat z blisko 14 procentami głosów. Wszystko możecie jeszcze zmienić, głosowanie trwa do jutrzejszego południa!Nominowani do tytułu Sportowiec Miesiąca RMF FM i portalu Interia w listopadzie:


Małgorzata Glinka-Mogentale


Doświadczona siatkarka po powrocie do polskiej ligi przypomniała o sobie kibicom. W zeszłym roku Chemik Police z Glinką w składzie wygrał kobiecą Orlen Ligę, a teraz świetnie rozpoczął tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzyń, wygrywając dwa pierwsze mecze - w pierwszym z nich polski zespół pewnie pokonał najeżoną gwiazdami Rabitę Baku. Tylko w dwóch spotkaniach Glinka zdobyła 29 punktów i choć sezon dopiero się rozkręca, to najsłynniejsza polska siatkarka już zasłużyła na nominację.

Marcin Gortat


Marcin Gortat świetnie rozpoczął nowy sezon NBA. Jest jednym z liderów drużyny Washington Wizards, która od wielu lat nie miała tak dobrego początku rozgrywek. W ostatni weekend Gortat zagrał swój najlepszy mecz w tym sezonie - w wygranym starciu z New Orleans Pelicans Polak zdobył 24 punkty i miał 13 zbiórek. Jeszcze przed sezonem polski rodzynek w amerykańskiej lidze mówił w RMF FM: "Chcę być jeszcze lepszy niż w poprzednich rozgrywkach". Jak na razie Gortat realizuje ten plan. 

Łukasz Kubot


Łukasz Kubot zaczął ten sezon od mocnego uderzenia (wraz z Robertem Lindstedtem wygrał deblowy Australian Open) i w podobny sposób go kończy. Tenisista z Lubina znów grając w parze ze Szwedem osiągnął półfinał prestiżowego turnieju ATP Finals. Polsko-szwedzki duet pokonał po drodze m.in najbardziej utytułowany debel braci Bryanów. I choć sezon dobiegł końca, to Kubot nie udaje się na urlop - tenisista bierze się za ostre treningi, bo w przyszłym roku chce poprawić swój ranking w singlu.


Robert Lewandowski z każdym kolejnym meczem w barwach Bayernu udowadnia, że jego przejście do ekipy z Bawarii nie było błędem. W listopadzie "Lewy" zdobył bramkę w Lidze Mistrzów, trafiał też w Bundeslidze - choćby w ważnym meczu z Borussią Dortmund. W meczach reprezentacji z Gruzją i Szwajcarią nie wpisał się na listę strzelców, ale jako kapitan sprawnie dowodził drużyną, która dawno już nie grała tak przyjemnie dla oka.

Arkadiusz Milik


Arkadiusz Milik - młody napastnik coraz bardziej zapada w pamięć kibicom. W październiku zdobywał bramki dla naszej reprezentacji w meczach z Niemcami i Szkotami, a w listopadzie trafił do siatki w wygranym starciu z Gruzją. Jego nazwisko pojawiło się też na liście strzelców spotkania ze Szwajcarią. Nie mniej skuteczny Milik jest w lidze holenderskiej, w barwach Ajaxu Amsterdam. 

Artur Szpilka


Artura Szpilkę większość kibiców kojarzyła dotychczas z więzienną przeszłością i kontrowersyjnymi wypowiedziami. Sukcesów, które odbiłyby się szerokim echem, brakowało. Zmieniło się to w listopadzie w krakowskiej Arenie - Szpilka stanął w ringu z Tomaszem Adamkiem. Młodszy pięściarz pokonał utytułowanego "Górala", uciszył krytyków i pokazał, że jest przed nim ciekawa przyszłość.


Reklama

Reklama

Reklama