Reklama

Reklama

Plebiscyt RMF FM i Interii: Wybierz Sportowca Grudnia!

Pięciu zawodników walczy o tytuł Sportowca Grudnia w najnowszej odsłonie plebiscytu RMF FM i Interii. Kto zasłużył na to zaszczytne miano? Decydujecie Wy - głosując w sondzie poniżej. Możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - autor najciekawszego, naszym zdaniem, wpisu dostanie upominek przygotowany przez RMF FM i Zwycięzcę plebiscytu!

Nominowani do tytułu Sportowiec Miesiąca RMF FM i Interii w grudniu:

 

Artur Boruc


Nie sposób nie docenić postawy naszego bramkarza, który w grudniu dwa razy zachował czyste konto, a jego drużyna AFC Bournemouth wygrała w ostatnim miesiącu wszystkie pięć spotkań w drugiej lidze angielskiej. Klub Boruca jest liderem rozgrywek, choć przed sezonem wielu ekspertów upatrywało w nim kandydata do spadku. Teraz kibice powoli zaczynają marzyć o Premier League. Duża w tym zasługa polskiego bramkarza.

Radosław Kawęcki


W Dausze potwierdził, że na krótkim basenie na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym nie ma na niego mocnych. Kawęcki obronił tytuł mistrza świata, a zrobił to we wspaniałym stylu. Choć początkowo płynął w środku stawki to ostatecznie o blisko sekundę wyprzedził znanego Amerykanina Ryana Lochte'ego.

Reklama

Kamil Stoch


Kiedy usłyszeliśmy o kontuzji naszego skoczka, a później o jej odnowieniu i zabiegu chirurgicznym byliśmy pełni czarnych myśli. Stoch jednak po raz kolejny potwierdził wielką sportową klasę. Szybko wrócił do zdrowia i na skocznię. W Oberstdorfie zajął 4. miejsce - a to zdecydowanie najlepsze rozpoczęcie Turnieju Czterech Skoczni w jego karierze.

Jan Szymański


Dwa Puchary Świata i dwa zwycięstwa. To grudniowy dorobek Szymańskiego. Wygrywał na dystansie 1500 metrów w Berlinie i Heerenveen. Dzięki temu jest też liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie. W ostatnich dniach zdominował rozgrywane na Stegnach Mistrzostwa Polski. Zdobył cztery złote medale.

Artur Waś

Waś pozazdrościł sukcesów swoim kolegom walczącym na dłuższych dystansach i pokazał, że też potrafi wygrywać. Panczenista-sprinter wygrał dwa biegi Pucharu Świata w Berlinie, dodatkowo poprawiając tam rekord toru. W holenderskim Heerenveen też znalazł się na podium, dwukrotnie zajmując 2. miejsce. Miesiąc zamknął złotem mistrzostw Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje