Reklama

Reklama

Plebiscyt RMF FM i Interii na Sportowca Roku 2014: Tak typują ludzie sportu!

Polscy mistrzowie walczą o tytuł Sportowca 2014 Roku w plebiscycie RMF FM i Interii. Znane osobistości polskiego sportu typują dla nas swoich faworytów. Stoch? Wlazły? Włodarczyk? Jak zawsze wielkie emocje budzą też piłkarze, ale na razie ze zdecydowaną przewagą prowadzi Kamil Stoch. Kto zostanie Sportowcem Roku - decydujecie Wy, biorąc udział w naszej sondzie.

Możecie również wpisać uzasadnienie swojego typu - autor najciekawszego, naszym zdaniem, wpisu dostanie upominek - tableta!

Do udziału w plebiscycie na Sportowca Roku nominowanych zostało dziewięcioro zwycięzców plebiscytów na Sportowca Miesiąca w 2014 roku (niektórzy zwyciężali dwa razy): Marcin Gortat, Łukasz Kubot, Rafał Majka, Arkadiusz Milik, Rafał Sonik, Kamil Stoch, Jan Szymański, Mariusz Wlazły i Anita Włodarczyk. 

Wśród nominowanych nie mogło też zabraknąć: Zbigniewa Bródki, Justyny Kowalczyk, Michała Kwiatkowskiego i Roberta Lewandowskiego.

Reklama

To mówi samo za siebie

- Dla mnie sportowcem roku jest Kamil Stoch. Dwa tytuły mistrza olimpijskiego i zdobycie Kryształowej Kuli mówi samo za siebie. Co do jego zwycięstwa, nie ma żadnych wątpliwości - powiedział w rozmowie z Interią Józef Łuszczek, złoty i brązowy medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich.

- Na podium umieściłbym też Justynę Kowalczyk i Zbigniewa Bródkę, bo w końcu igrzyska są najważniejsze. Gdybym musiał wybierać spośród nich, to drugie miejsce przyznałbym Justynie. W końcu zdobyła mistrzostwo olimpijskie biegnąc ze złamaną nogą. Trzeba to docenić - wytypował Łuszczek.

Podobnego zdania jest Jan Tomaszewski. - Jeśli chodzi  o wyniki sportowe, trzy pierwsze miejsca powinni zająć zimowi sportowcy: Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka, bo to jest niewymierne, to są igrzyska olimpijskie - powiedział nam legendarny bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski.

Zaraz za tą trójką Tomaszewski widziałby Mariusza Wlazłego, który poprowadził polską reprezentację do mistrzostwa świata w siatkówce, oraz Roberta Lewandowskiego - kapitana kadry piłkarskiej, która po raz pierwszy w historii ograła Niemców.

- To, co zrobili siatkarze i piłkarze, można porównać tylko do złotego medalu olimpijskiego - podkreślił Tomaszewski.

Zachowajmy zimną głowę

Na razie daleki od gloryfikowania piłkarzy jest był gracz m.in. Wisły Kraków i reprezentacji Kamil Kosowski. - Na piłkarzy głosują kibice reprezentacji Polski, ale na razie "Biało-czerwoni" wygrali dwa mecze w eliminacjach, tak że zachowajmy trochę rozsądku i zimną głowę. Sportowcy, którzy indywidualnie wygrywają mistrzostwa świata, czy igrzyska olimpijskie powinni być wyżej sklasyfikowani - powiedział "Kosa".

Były piłkarz na pierwszym miejscu w plebiscycie umieścił Kamila Stocha, a za nim Zbigniewa Bródkę i Mariusza Wlazłego jako reprezentanta polskich siatkarzy.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i sędzia międzynarodowy Michał Listkiewicz też ma swój typ na sportowca roku. - Taką kobietę można tylko podziwiać - mówi. O kogo chodzi? Oczywiście o Anitę Włodarczyk, rekordzistkę świata w rzucie młotem, którą Listkiewicz stawia na pierwszym miejscu.

- Od dziecka oglądam sport i nigdy nie myślałem, że dożyję czasów, gdy zdobędziemy cztery olimpijskie złota na zimowej olimpiadzie - mówi nasz rozmówca, który drugie miejsce w plebiscycie przeznacza dla Kamila Stocha.

Trzecią lokatę Listkiewicz zarezerwował dla Roberta Lewandowskiego, jako przedstawiciela polskiej piłki, która w minionym roku za sprawą reprezentacji przyniosła wiele radości polskim kibicom.

Muszę postawić na nich

- Jako prezes PKOl-u muszę postawić na tych, co zdobywali złote medale na igrzyskach w Soczi, a więc Kamil Stoch, Zbigniew Bródka i Justyna Kowalczyk - powiedział nam Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl-u i Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

- Dostrzegam również ogromny sukces - mistrzostwo Europy i rekord świata Anity Włodarczyk. Nie można też nic ująć Michałowi Kwiatkowskiemu, który zdobył mistrzostwo świata  w zawodowym kolarstwie i siatkarzom, jako przedstawicielom gier zespołowych - dodał Kraśnicki.

Legenda polskiego hokeja Waldemar Klisiak na pierwszym miejscu w plebiscycie widziałby Kamila Stocha. - Chyba nie będę oryginalny, gdy powiem, że Stoch. Za postawę jako sportowiec przez medale olimpijskie i jako człowiek zasłużył sobie na miano sportowca roku - powiedział w rozmowie z Interią Klisiak.

- Na drugim miejscu umieściłbym siatkarzy i ich przedstawiciela Mariusza Wlazłego, który był motorem napędowym polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata - dodał.

- Także Zbigniew Bródka zasłużył na miejsce w trójce za warunki, w jakich musiał pracować, za hart ducha, za poświęcenie, za dążenie do celu. Trzeba takich ludzi wspierać - podkreślił Klisiak, uczestnik igrzysk olimpijskich, 127-krotny reprezentant kraju.

Tak typują nasi rozmówcy:

Józef Łuszczek: 1. Kamil Stoch, 2. Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka

Michał Listkiewicz: 1. Anita Włodarczyk, 2. Kamil Stoch, 3. Robert Lewandowski

Jan Tomaszewski: 1. Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk, Zbigniew Bródka

Kamil Kosowski: 1. Kamil Stoch, 2. Zbigniew Bródka, 3. Mariusz Wlazły

Andrzej Kraśnicki: 1. Kamil Stoch, 2. Zbigniew Bródka, 3. Justyna Kowalczyk

Waldemar Klisiak: 1. Kamil Stoch, 2. Mariusz Wlazły, 3. Zbigniew Bródka

Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje