Reklama

Reklama

Platini: Ufamy Polakom i Ukraińcom

- Tempo prac prowadzonych na Ukrainie w ostatnich miesiącach i determinacja tamtejszych władz zrobiła na nas duże wrażenie - powiedział szef UEFA, Michel Platini.

Na Ukrainie zapanowała euforia. W trakcie piątkowego spotkania, które odbyło się na Maderze, Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję, że Euro 2012 odbędzie się na ośmiu arenach - czterech w Polsce i w takiej samej liczbie na Ukrainie. Finał zgodnie z wstępnymi założeniami rozegrany zostanie w Kijowie.

- Dzięki ogromnemu wysiłkowi i poświęceniu ukraińskiego rządu możemy dać zielone światło dla Euro w czterech miastach w tym kraju oraz finału, który odbędzie się w Kijowie - stwierdził szef UEFA.

Reklama

Platini przypomniał jednak, że to jeszcze nie koniec przygotowań. - Ich stan na Ukrainie znacząco się poprawił, ale nadal jest jeszcze wiele do zrobienia - dodał. - Podkreślam jednak, że wierzymy w naszych partnerów w Polsce i na Ukrainie i ufamy, że sprostają wyzwaniu organizacji tego turnieju.

Szef UEFA zdradził również, że kalendarz wydarzeń Euro 2012 nie jest jeszcze pewny i lokalizacje, w których rozegrane mają zostać ćwierćfinały i półfinały mogą ulec zmianie.

CZYTAJ TEŻ:

Euro 2012: Finał w Kijowie, mistrzostwa w 4 ukraińskich miastach

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | UEFA | Michel Platini | platini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje