Reklama

Reklama

PKOl podał kadrę na Pekin

Polski Komitet Olimpijski podał w czwartek na konferencji prasowej zwołanej w warszawskim Centrum Olimpijskim, skład reprezentacji Polski na Igrzyska XXIX Olimpiady w Pekinie. Nasz kraj reprezentowało będzie 258 zawodniczek i zawodników!

101 kobiet i 157 mężczyzn w dniach 8-24 sierpnia w Chinach walczyć będzie o olimpijskie medale. Kwalifikacje olimpijskie dla Polski zdobyły 22 dyscypliny.

Najwięcej kwalifikacji uzyskali lekkoatleci, z których w stolicy Chin zobaczymy aż 61 osób. Na drugim miejscu pod względem osobowym znaleźli się siatkarze - 24 osoby (kadra kobiet i mężczyzn), na trzecim wioślarze (20 osób).

Jak poinformował prezes PKOl Piotr Nurowski podczas konferencji prasowej w czwartek zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego po długiej dyskusji zatwierdził skład w liczbie 258 sportowców. - Przychyliliśmy się do prośby Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, aby sześciu zawodniczkom i czterem zawodnikom dać jeszcze możliwość wypełnienia normy, której do tej pory z różnych względów jeszcze nie osiągnęli, do 31 lipca - powiedział Piotr Nurowski.

Reklama

Jak wyjaśnił nie są także ustalone do końca składy zespołów siatkarek, siatkarzy i piłkarzy ręcznych. Wiadomo tylko, że nie może być w składzie więcej niż 12 siatkarek, 12 siatkarzy i 14 piłkarzy ręcznych.

Pod względem liczby sportowców jest to trzecia w historii startów Polaków w letnich igrzyskach najliczniejsza reprezentacja. Więcej startowało tylko w Moskwie 1980 r. - 306 i w Monachium 1972 r. - 288.

Olimpijska reprezentacja Polski:

BADMINTON

kobiety

gra pojedyncza

Kamila Augustyn (1982, SKB Piast Słupsk)

mężczyźni

gra pojedyncza

Przemysław Wacha (1981, LKS Technik Głubczyce)

gra podwójna

Robert Mateusiak (1976, SKB Litpol Malow Suwałki)

Michał Łogosz (1977, SKB Litpol Malow Suwałki)

gra mieszana

Robert Mateusiak (1976, SKB Litpol Malow Suwałki)

Nadieżda Kostiuczyk (1984, SKB Litpol Malow Suwałki)

BOKS

Rafał Kaczor (1982, PKB Poznań) kat. 51 kg

Łukasz Maszczyk (1984, Gwardia Warszawa) kat. 48 kg

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Joanna Mitrosz (1988, UKS Jantar Gdynia)

GIMNASTYKA SPORTOWA

Leszek Blanik (1977, AZS AWFiS Gdańsk)

Marta Pihan (1987, Kusy Szczecin) trener:

JEŹDZIECTWO

wkkw - Paweł Spisak (1981, JKS Dako-Galant Skibno)

Artur Społowicz (1963, LKJ Moszna)

ujeżdżenie - Michał Rapcewicz (1982, KS Celbant Bieliny)

JUDO

kobiety

Katarzyna Piłocik (1986, MKS Czechowice-Dziedzice) kat. 70 kg

Urszula Sadkowska (1984, UKS Rekord Olsztyn) kat.+78 kg

mężczyźni

Tomasz Adamiec (1982, UKS Ryś Warszawa) kat. 66 kg

Robert Krawczyk (1978, GKS Czarni Bytom) kat. 81 kg

Przemysław Matyjaszek (1978, GKS Czarni Bytom) kat. 100 kg

Krzysztof Wiłkomirski (1980, AZS UW Warszawa) kat. 73 kg

Janusz Wojnarowicz (1981, GKS Czarni Bytom) kat.+100 kg

KAJAKARSTWO

klasyczne

kobiety

Małgorzata Chojnacka (1983, Posnania Poznań) K-1 500

Edyta Dzieniszewska (1986, Sparta Augustów) K-4 500

Aneta Konieczna (1978, Posnania Poznań) K-2 500, K-4 500

Dorota Kuczkowska (1979, Spójnia Warszawa) K-4 500

Beata Mikołajczyk (1985,UKS Kopernik Bydgoszcz) K-2 500, K-4 500

mężczyźni

Paweł Baumann (1983, Zawisza Bydgoszcz) K-4 1000

Tomasz Mendelski (1981, OKS Olsztyn) K-4 1000, K-2 500

Mariusz Kujawski (1986, Zawisza Bydgoszcz) K-2 1000

Adam Seroczyński (1974, Posnania Poznań) K-2 1000

Marek Twardowski (1979, Sparta Augustów) K-4 1000, K-2 500

Adam Wysocki (1974, Sparta Augustów) K-4 1000, K-2 500

Paweł Baraszkiewicz (1977, Posnania Poznań) C-1 500, C-2 1000

Marcin Grzybowski (1979, Posnania Poznań) C-1 1000

Daniel Jędraszko (1976, Posnania Poznań) C-2 500

Roman Rynkiewicz (1981, AZS AWF Gorzów) C-2 500

Wojciech Tyszyński (1984, Victoria Sztum) C-2 1000

górskie

Agnieszka Stanuch (1979, AZS AWF Kraków) K-1

Krzysztof Bieryt (1974, Start Nowy Sącz) C-1

Marcin Pochwała (1984, KKK Kraków) C-2

Dariusz Popiela (1985, Spójnia Warszawa) K-1

Paweł Sarna (1984, KKK Kraków) C-2

KOLARSTWO

torowe

wyścig punktowy

Rafał Ratajczyk (1983, Gryf Szczecin)

sprint drużynowy, sprint klasyczny

Łukasz Kwiatkowski (1982, Stal Grudziądz)

sprint drużynowy, keirin

Kamil Kuczyński (1985, Gryf Szczecin)

sprint drużynowy

Maciej Bielecki (1987, PTK Pruszków)

górskie (MTB)

kobiety - cross country

Aleksandra Dawidowicz (1987, Halls Warszawa)

Maja Włoszczowska (1983, Halls Warszawa)

mężczyźni - cross country

Marek Galiński (1974, JBG2-APC Presmet)

szosowe

mężczyźni

wyścig ze startu wspólnego

Jacek Morajko (1981, Madenoix?Boavista)

Tomasz Marczyński (1984, Ceramica Flaminia)

Przemysław Niemiec (1980, Miche-Silver Cross)

wyścig indywidualny na czas

Przemysław Niemiec (1980, Miche-Silver Cross)

kobiety

wyścig ze startu wspólnego

Paulina Brzeźna (AA Drink)

LEKKOATLETYKA

kobiety

100 m Daria Korczyńska (1981, WKS Śląsk Wrocław)

200 m Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)

400 m Monika Bejnar (1981, AZS AWF Warszawa)

1500 m Sylwia Ejdys (1984, AZS AWF Wrocław)

Anna Jakubczak-Pawelec (1973, KS Agros Zamość)

maraton Monika Drybulska (1980, WKS Grunwald Poznań)

Dorota Gruca (1970, Agros Zamość)

100 m ppł Aurelia Kollach (1976, AZS AWF Warszawa)

400 m ppł Anna Jesień (1978, AZS AWF Warszawa)

3000 m/prz. Wioletta Frankiewicz (1977, AZS AWF Kraków)

Katarzyna Kowalska (1985, KS Vectra Włocławek)

dysk Żaneta Glanc (1983, AZS Poznań)

Wioletta Potępa (1980,AZS AWF Warszawa)

Joanna Wiśniewska (1972,WKS Gwardia Warszawa)

kula Krystyna Zabawska (1968, Podlasie Białystok)

młot Kamila Skolimowska (1982, RKS Skra Warszawa)

Anita Włodarczyk (1985, AZS AWF Poznań)

Małgorzata Zadura (1985, AZS AWF Warszawa)

oszczep Barbara Madejczyk (1976, LKS Jantar Ustka)

Urszula Piwnicka (1983, SKLA Sopot)

tyczka Joanna Piwowarska (1983, AZS AWF Warszawa)

Monika Pyrek (1980, MKL Szczecin)

Anna Rogowska (1981, SKLA Sopot)

7-bój Kamila Chudzik (1986, AZS AWFiS Gdańsk)

Karolina Tymińska (1984, AZS AWFiS Gdańsk)

chód 20 km Sylwia Korzeniowska (1980, AC Lille)

4x100 m Marta Jeschke (1986, SKLA Sopot)

Dorota Jędrusińska (1982, AZS Poznań)

Joanna Kocielnik (1983, Orzeł Warszawa)

Ewelina Klocek (1987, WKS Śląsk Wrocław)

Daria Korczyńska (1981, WKS Śląsk Wrocław)

4x400 m Monika Bejnar (1981, AZS AWF Warszawa)

Anna Jesień (1978, AZS AWF Warszawa)

Agnieszka Karpiesiuk (1982, AZS AWFiS Gdańsk)

Izabela Kostruba (1984, Agros Zamość)

Grażyna Prokopek-Janacek (1977, AZS AWF Warszawa)

Jolanta Wójcik (1984, AZS AWF Kraków)

WARUNKOWO

800 m - Anna Rostkowska (1980,KS Athletics Jakać Młoda),

Ewelina Sętowska-Dryk (1980, AZS AWF Warszawa)

1500 m - Lidia Chojecka (1977, KS Warszawianka)

400 m ppł - Małgorzata Pskit (1976, AZS AWF Wrocław)

w dal - Teresa Dobija (1982, AZS Łódź),

Małgorzata Trybańska (1982, KS Warszawianka)

mężczyźni

100 m Dariusz Kuć (1986, AZS AWF Kraków)

200 m Marcin Jędrusiński (1981, WKS Śląsk Wrocław)

400 m Daniel Dąbrowski (1983, AZS Łódź)

800 m Paweł Czapiewski (1978, LKS Lubusz Słubice)

Marcin Lewandowski (1987, UKL Ósemka Police)

maraton Arkadiusz Sowa (1979, WKS Grunwald Poznań)

Henryk Szost (1982, WKS Grunwald Poznań)

110 m ppł Artur Noga (1988, KS Warszawianka)

400 m ppł Marek Plawgo (1981, KS Warszawianka)

3000 m z prz. Tomasz Szymkowiak (1983, LKS Orkan Wlkp.Poznań)

dysk Piotr Małachowski (1983, WKS Śląsk Wrocław)

kula Tomasz Majewski (1981, AZS AWF Warszawa)

młot Szymon Ziółkowski (1976, AZS Poznań)

oszczep Igor Janik (1983, AZS AWFiS Gdańsk)

wzwyż Michał Bieniek (1986, AZS AWF Wrocław)

chód 20 km Rafał Augustyn (1984, AZS AWF Kraków)

Jakub Jelonek (1985, AZS AWF Kraków)

chód 50 km Artur Brzozowski (1985, LKS Znicz Biłgoraj)

Rafał Fedaczyński (1980, AZS AWF Katowice)

Grzegorz Sudoł (1978, AZS AWF Kraków)

4x100 m Łukasz Chyła (1981, SKLA Sopot)

Marcin Jędrusiński (1981, Śląsk Wrocław)

Robert Kubaczyk (1986, AZS Poznań)

Dariusz Kuć (1986, AZS AWF Kraków)

Kamil Masztak (1984, AZS AWF Poznań)

Marcin Nowak (1977, AZS AWF Kraków)

4x400 m

Daniel Dąbrowski (1983, AZS Łódź)

Piotr Kędzia (1984, AZS Łódź)

Piotr Klimczak (1980, WKS Śląsk Wrocław)

Kacper Kozłowski (1986, AZS UWM Olsztyn)

Marcin Marciniszyn (1982, WKS Śląsk Wrocław)

Marek Plawgo (1981, KS Warszawianka)

Piotr Wiaderek (1984, AZS AWFiS Gdańsk)

Rafał Wieruszewski (1981, UKS Orkan Środa Wlkp.)

WARUNKOWO

1500 m Bartosz Nowicki (1984, MKL Szczecin)

3000 m z przeszkodami Marcin Chabowski (1986, Wejher Wejherowo)

tyczka Przemysław Czerwiński (1983, MKL Szczecin)

w dal Marcin Starzak (1969, AZS AWF Kraków)

ŁUCZNICTWO

kobiety

Małgorzata Ćwienczek (1982, Czarna Strzała Bytom)

Iwona Marcinkiewicz (1975, Drukarz Warszawa)

Justyna Mospinek (1983, Piątka Zgierz)

mężczyźni

Rafał Dobrowolski (1983, Stella Kielce)

Piotr Piątek (1982, Łucznik Żywiec)

Jacek Proć (1981, Strzelec Legnica)

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

kobiety

Paulina Boenisz (1978, Legia Warszawa)

Sylwia Czwojdzińska (1983, Legia Warszawa)

mężczyźni

Marcin Horbacz (1974, ZKS Drzonków)

Bartosz Majewski (1987, ZKS Drzonków)

PIŁKA RĘCZNA

Karol Bielecki (1982, Rhein Neckar Loewen)

Rafał Gliński (1982, TV Willstatt Ortenau)

Mateusz Jachlewski (1984, KS Vive Kielce)

Bartłomiej Jaszka (1983, Fuchse Berlin)

Mariusz Jurasik (1976, Rhein Neckar Loewen)

Bartosz Jurecki (1979, SC Magdeburg)

Michał Jurecki (1984, TuS N-Lubbecke)

Mariusz Jurkiewicz (1982, JD Arrate)

Patryk Kuchczyński (1983, KS Vive Kielce)

Rafał Kuptel (1976, Wisła Płock)

Krzysztof Lijewski (1983, HSV Hamburg)

Marcin Lijewski (1977, SG Flensburg Handewitt)

Paweł Piwko (1982, Chrobry Głogów)

Artur Siódmiak (1975, TuS N-Lubbecke)

Sławomir Szmal (1978, Rhein Neckar Loewen)

Grzegorz Tkaczyk (1980, Rhein Neckar Loewen)

Tomasz Tłuczyński (1979, TSV Hannover)

Adam Weiner (1975, Wilhelmshavener HV)

Marcin Wichary (1980, Wisła Płock)

Damian Wleklak (1976, Wisła Płock)

Daniel Żółtak (1984, KS Vive Kielce)

(nominacja 14 zawodników decyzją zarządu ZPRP do 19 lipca)

PŁYWANIE

kobiety

Katarzyna Baranowska (1987, MKP Szczecin)

Paulina Barzycka (1986, Olimpia Lublin)

Joanna Budzis (1990, Polonia Warszawa)

Otylia Jędrzejczak (1983, AZS AWF Warszawa)

Agata Korc (1986, AZS AWF Wrocław)

Zuzanna Mazurek (1991, Fala Kraśnik)

Karolina Szczepaniak (1992, AZS AWF Warszawa)

Katarzyna Wilk (1992, Jordan Kraków)

mężczyźni

Łukasz Gąsior (1986, AZS AWF Warszawa)

Łukasz Gimiński (1986, AZS AWF Warszawa)

Maciej Hreniak (1989, Ruch Grudziądz)

Bartosz Kizierowski (1977, Polonia Warszawa)

Paweł Korzeniowski (1985, AZS AWF Warszawa)

Michał Rokicki (1984, AZS AWF Warszawa)

Mateusz Sawrymowicz (1987, MKP Szczecin)

Przemysław Stańczyk (1985, MKP Szczecin)

Łukasz Wójt (1982, EOSC Offenbach, Niemcy)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

kobiety

Marieta Gotfryd (1980, Tytan Oława)

Marzena Karpińska (1988, Znicz Biłgoraj)

Aleksandra Klejnowska (1982, WLKS Siedlce)

Dominika Misterska-Zasowska (1979, WLKS Siedlce)

mężczyźni

Bartłomiej Bonk (1984, Budowlani Opole)

Robert Dołęga (1977, Orlęta Łuków)

Marcin Dołęga (1982, Ekopak Jatne Otwock)

Grzegorz Kleszcz (1977, Ekopak Jatne Otwock)

Szymon Kołecki (1981, Górnik Polkowice)

Krzysztof Szramiak (1984, Budowlani Opole)

SIATKÓWKA

kobiety

Anna Barańska (1984, BKS Aluprof Bielsko-Biała)

Agnieszka Bednarek (1986, Farmutil Piła)

Karolina Ciaszkiewicz (1979, BKS Aluprof Bielsko-Biała)

Eleonora Dziękiewicz (1978, BKS Aluprof Bielsko-Biała)

Joanna Frąckowiak (1986, IDM Swarzędz Meble AWF Poznań)

Magdalena Godos (1983, Winiary Kalisz)

Katarzyna Gajgał (1981, BKS Aluprof Bielsko-Biała)

Małgorzata Glinka-Mongentale (1978, Gruppo 2002 Murcja)

Joanna Kaczor (1984, College South Idaho)

Maria Liktoras (1975, Dynamo Moskwa)

Anna Podolec (1985, Asystel Novara)

Milena Rosner (1980, Muszynianka-Fakro Muszyna)

Milena Sadurek (1984, BKS Aluprof Bielsko-Biała)

Katarzyna Skorupa (1984, Farmutil Piła)

Katarzyna Skowrońska-Dolata (1983, Scavolini Pesaro)

Mariola Zenik (1982, Muszynianka-Fakro Muszyna)

(nominacja 12 zawodniczek decyzją zarządu PZPS do 19 lipca)

mężczyźni

Zbigniew Bartman (1987, Halkbank Ankara)

Michał Bąkiewicz (1981, PGE Skra Bełchatów)

Piotr Gacek (1978, PGE Skra Bełchatów)

Krzysztof Gierczyński (1976, Asseco Resovia Reszów)

Piotr Gruszka (1977, Altay Izmir)

Wojciech Grzyb (1981, Mlekpol AZS Olsztyn)

Krzysztof Ignaczak (1978, Asseco Resovia Reszów)

Łukasz Kadziewicz (1980, Trefl Gdańsk)

Bartosz Kurek (1988, ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)

Piotr Nowakowski (1987, Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)

Daniel Pliński (1978, PGE Skra Bełchatów)

Sebastian Świderski (1977, Lube Banca Marche Macerata)

Marcin Wika (1983, Asseco Resovia Rzeszów)

Michał Winiarski (1983, Itas Diatec Trentino)

Paweł Woicki (1983, Asseco Resovia Rzeszów)

Mariusz Wlazły (1983, PGE Skra Bełchatów)

Paweł Zagumny (1977, Mlekpol AZS Olsztyn)

(nominacja 12 zawodników decyzją zarządu PZPS do 19 lipca)

STRZELECTWO

kobiety

Sylwia Bogacka (1981, Gwardia Zielona Góra)

Mirosława Sagun (1970, Gryf Słupsk)

Agnieszka Staroń (1981, Orzeł Łódź)

Sławomira Szpek (1974, Flota Gdynia)

mężczyźni

Wojciech Knapik (1980, Zawisza Bydgoszcz)

Robert Kraskowski (1967, Legia Warszawa)

SZERMIERKA

kobiety

szabla

Bogna Jóźwiak (1983, AZS OŚ Poznań)

Aleksandra Socha (1982, AZS AWF Warszawa)

Irena Więckowska (1982, AZS AWF Warszawa)

rezer. (tylko turniej drużynowy) Małgorzata Kozaczuk (1988, AZS AWF Warszawa)

floret

Sylwia Gruchała (1981)

Magdalena Mroczkiewicz (1979)

Małgorzata Wojtkowiak (1982)

rezer. Karolina Chlewińska (1983, wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

mężczyźni

szpada

Tomasz Motyka (1981, AZS AWF Wrocław)

Adam Wiercioch (1980, Piast Gliwice)

Radosław Zawrotniak (1981, AZS AWF Kraków)

rezerw. Robert Andrzejuk (1975, AZS AWF Wrocław)

floret

Sławomir Mocek (1976, IKS Leszno)

szabla

Marcin Koniusz (1983, AZS AWF Katowice)

TENIS

kobiety

singiel i debel

Agnieszka Radwańska (1989,KS Nadwiślan Kraków)

Marta Domachowska (1986, KS Warszawianka)

debel

Klaudia Jans (1984, SKT Sopot)

Alicja Rosolska (1985, KS Warszawianka)

mężczyźni

debel

Mariusz Fyrstenberg (1980, TKS Mera Warszawa)

Marcin Matkowski (1981, KT Masters Szczecin)

TENIS STOŁOWY

kobiety

Li Qian (1986, KTS Tarnobrzeg)

Xu Jie (1982, GLKS Nadarzyn)

Natalia Partyka (1989, SKTS Sochaczew)

mężczyźni

Lucjan Błaszczyk (TTC Zugbruecke Grenzau

TRIATHLON

kobiety

Maria Cześnik (1977, Szczecin)

Ewa Dederko (1974, Kmicic Częstochowa)

mężczyźni

Marek Jaskółka (1976, Akwedukt Kielce)

WIOŚLARSTWO

kobiety

jedynka

Julia Michalska (1985, Tryton Poznań)

mężczyźni

czwórka podwójna

Michał Jeliński (1980, AZS AWF Gorzów)

Marek Kolbowicz (1971, AZS Szczecin)

Adam Korol (1974, AZS AWFiS Gdańsk)

Konrad Wasilewski (1984, AZS Szczecin)

ósemka

Piotr Buchalski (1981, PTW Płock)

Mikołaj Burda (1982, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)

Wojciech Gutorski (1982, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)

Rafał Hejmej (1980, WKS Zawisza Bydgoszcz)

Sebastian Kosiorek (1983, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)

Sławomir Kruszkowski (1975, AZS UMK Toruń)

Maciej Mattik (1986, AZS AWF GOrzów)

Michał Stawowski (1983, AZS UMK Toruń)

sternik Daniel Trojanowski (1982, WKS Zawisza Bydgoszcz)

dwójka bez sternika

Jarosław Godek (1981, AZS AWFiS Gdańsk)

Piotr Hojka (1984, AZS AWF Gorzów)

czwórka bez sternika wagi lekkiej

Miłosz Bernatajtys (1982,LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)

Bartłomiej Pawełczak (1982, LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy)

Łukasz Pawłowski (1983, AZS UMK Toruń)

Paweł Rańda (1979, AZS Politechnika Wrocław)

rezerw. Marcin Brzeziński (1984, WTW Warszawa)

rezerw. Patryk Brzeziński (1988, AZS AWF Poznań)

ZAPASY

kobiety

Monika Michalik-Rogień (1980, Orlęta Trzciel)

Agnieszka Wieszczek (1983, ZTA Zgierz)

mężczyźni

styl klasyczny

Julian Kwit (1983, Śląsk Wrocław)

Artur Michalkiewicz (1977, Śląsk Wrocław)

Marek Mikulski (1981, Legia Warszawa)

styl wolny

Bartłomiej Bartnicki (1981, Górnik Łęczna)

Krystian Brzozowski (1982, Górnik Łęczna)

Mateusz Gucman (1980, Grunwald Poznań)

Radosław Horbik (1977, Grunwald Poznań)

ŻEGLARSTWO

kobiety

Zofia Klepacka (1986, YKP Warszawa) RS:X

Katarzyna Szotyńska (1980, AZS UW Warszawa) Laser Radial

mężczyźni

Marcin Czajkowski (1982, AZS AWFiS Gdańsk) 49er

Krzysztof Kierkowski (1980, AZS AWFiS Gdańsk) 49er

Maciej Grabowski (1978, SEJK Pogoń Szczecin) Laser

Mateusz Kusznierewicz (1975, YKP Warszawa) Star

Dominik Życki (1974, Spójnia Warszawa) Star

Przemysław Miarczyński (1979, SKŻ Sopot) RS:X

Patryk Piasecki (1986, Baza Mrągowo) 470

Kacper Ziemiński (1990, Baza Mrągowo) 470

Wacław Szukiel (1975, AZS UWM Olsztyn) Finn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy