Reklama

Reklama

Piwowarska z olimpijskim minimum

Konkurs skoku o tyczce kobiet w Pradze wygrała Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) wynikiem 4,46, o 1 cm lepszym od olimpijskiego minimum. Jest trzecią polską lekkoatletką w tej konkurencji, która osiągnęła rezultat uprawniający do startu w Pekinie.

Konkurs skoku o tyczce kobiet w Pradze wygrała  Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) wynikiem 4,46, o 1 cm lepszym  od olimpijskiego minimum. Jest trzecią polską lekkoatletką w tej  konkurencji, która osiągnęła rezultat uprawniający do startu w  Pekinie.

Wcześniej - 31 maja minima osiągnęły: Monika Pyrek (MKL Szczecin) w Białej Podlaskiej i Anna Rogowska (SKLA Sopot) w Saragossie.

"Oczywiście, bardzo się cieszę że jeszcze przed mistrzostwami Polski w Szczecinie (4-6 lipca) zdołałam uzyskać wynik lepszy od wskaźnika PZLA na igrzyska olimpijskie, i to w trudnych warunkach atmosferycznych. Mam nadzieję go jeszcze poprawić w mieście Moniki i stanąć na podium" - powiedziała Joanna Piwowarska.

Drugie miejsce w mityngu "Praska tyczka", który odbył się w środę wieczorem w stolicy Czech, zajęła Niemka Kristina Gadschiew - 4,36, a trzecie reprezentantka gospodarzy Jirina Ptacnikova - 4,10.

Reklama

Konkurs mężczyzn został anulowany. Wiatr był na tyle silny, że strącał nawet poprzeczkę, a po chwili nad Pragą przeszła burza.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL