Reklama

Reklama

Piotrkowianin zrealizował główny cel sezonu

Zadaniem w tym sezonie szczypiornistów Piotrkowianina Piotrków Trybunalski było utrzymanie się w gronie najlepszych zespołów ekstraklasy. Cel ten został zrealizowany już w rundzie zasadniczej. W fazie play off piotrkowianie chcą jeszcze poprawić lokatę.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Piotrkowianin na własnym parkiecie pokonał Śląsk Wrocław 36:33. Zwycięstwo to dało gospodarzom ósmą lokatę w tabeli z jednopunktową przewagę nad wrocławskim zespołem.

"Jeden cel już zrealizowaliśmy. Teraz będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. To jest sport, więc wszystko może się zdarzyć. W naszym zespole po ostatnim meczu jest lekka euforia. Zapewniliśmy sobie utrzymanie, więc atmosfera jest bardzo dobra. Wszyscy chcą trenować i grać. To może się przełożyć na jeszcze lepszy wynik" - powiedział trener Piotrkowianina Piotr Dropek.

Reklama

Szkoleniowiec przypomniał, że po zakończeniu poprzedniego sezonu w zespole doszło do wielu zmian kadrowych, a obecna drużyna była kompletowana "w biegu", m.in. z zawodników grających wcześniej w niższych klasach rozgrywkowych oraz wracających do gry po kontuzjach lub "ze sportowej emerytury".

"Budowanie zespołu nie trwa trzy miesiące, tylko przynajmniej rok. Na początku sezonu sami nie wiedzieliśmy, na co nas stać. Już w trakcie rozgrywek doszli do nas Paweł Laskowski, Oleg Burlak, czy Igor Petrikiejew. Zespół powoli się docierał. Nie uniknęliśmy wprawdzie kilku wpadek, ale udało nam się też osiągnąć parę wartościowych wyników. Na własnym parkiecie wygraliśmy z dużo wyżej notowanymi ekipami Wisły Płock i Zagłębia Lubin. To wartościowe osiągnięcia" - wyjaśnił Dropek.

Zdaniem szkoleniowca największymi bolączkami prowadzonej przez niego drużyny były: brak leworęcznego zawodnika rzucającego oraz niemoc w spotkaniach wyjazdowych. W obcych halach Piotrkowianin zdobył tylko 3 punkty po zwycięstwie w Wągrowcu i remisie w Zabrzu.

"To bardzo skromny dorobek, ale te trzy punkty okazały się bezcenne w walce o utrzymanie" - powiedział szkoleniowiec Piotrkowianina.

Jego podopiecznych już w najbliższą sobotę czeka niezwykle trudny wyjazdowy sprawdzian. Fazę play off piotrkowianie rozpoczną w Kielcach pojedynkiem z broniącą mistrzowskiego tytułu ekipą Vive Targi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy