Reklama

Reklama

Piłkarze ŁKS wznowili treningi, znów było nerwowo

Piłkarze ŁKS Łódź po zimowej przerwie wznowili w środę treningi. Na zajęciach nie było Krzysztofa Mączyńskiego, Piotra Klepczarka, Jakuba Skrzypca i Mariusza Mowlika.

- Wisła Kraków zażądała powrotu Mączyńskiego z wypożyczenia i musieliśmy się zgodzić na jego powrót do krakowskiego klubu. Pozostała trójka dostała wolną rękę w szukaniu nowego pracodawcy - powiedział trener ŁKS Grzegorz Wesołowski.

Tradycyjnie już atmosfera w ŁKS przed pierwszym po urlopach treningiem była nerwowa. Zanim piłkarze wyszli na trening, spotkali się m.in. z prokurentem spółki ŁKS SSA Markiem Łopińskim. Rada nadzorcza tej spółki podjęła we wtorek decyzję o nieodpłatnym przekazaniu sekcji piłki nożnej do spółki założonej przez miasto Łódź. Nowa spółka ma zająć miejsce dotychczasowego podmiotu w strukturach Łódzkiego i Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz w rozgrywkach 1. ligi i 4. ligi.

Reklama

Łopiński poinformował dziennikarzy, że 25 stycznia odbędzie się posiedzenie zarządu ŁZPN, na którym nowa spółka będzie przyjęta do struktur piłkarskich. Do tego czasu mają być zakończone wszystkie formalności związane z przekazaniem sekcji piłkarskiej do założonej przez miasto spółki pod nazwą Łódzki Klub Sportowy Piłkarska Spółka Sportowa.

Na szybkie zakończenie wszelkich formalności z niecierpliwością czeka trener Wesołowski. - Nadal nie wiemy, na czym stoimy. Stara spółka już nie rządzi, a nowa jeszcze nie zaczęła. Tu jest największy problem chociażby z mojego punktu widzenia, bo na razie nie wiem z kim rozmawiać na temat transferów. A czas nagli. Zawodników na rynku jest mało, a ta drużyna potrzebuje wzmocnień, żeby skutecznie grać o awans do ekstraklasy. Chyba taki cel przyświeca wszystkim. 5 marca nikt się nie będzie pytał, w jaki sposób zaczynaliśmy przygotowania i z jakimi trudnościami się borykaliśmy. Każdy będzie oczekiwał zwycięstwa nad Widzewem. Trzeba więc szybko się zorganizować - powiedział Wesołowski.

Mimo nie rozwiązanych jeszcze kwestii organizacyjno-finansowych piłkarze ŁKS wyszli na trening. W czwartek i piątek zawodnicy przejdą szczegółowe badania wydolnościowe. Później do 18 stycznia będą trenować na własnych obiektach.

Od 18 do 30 stycznia zespół będzie na zgrupowaniu w COS w Zakopanem. W czasie obozu łodzianie w meczu sparingowym spotkają się z Rozwojem Katowice (23 stycznie). Trzy kolejne gry kontrolne ŁKS rozegra po powrocie ze zgrupowania. Na 3 lutego zaplanowano pojedynek z PGE GKS Bełchatów, na 6 lutego z Sokołem Aleksandrów Łódzki, a na 13 lutego z Sandecją Nowy Sącz.

Kolejne cztery sparingi mają się odbyć w Turcji, gdzie szkoleniowiec chciałby zorganizować zgrupowanie od 15 do 25 lutego. Gdyby wyjazd nie doszedł do skutku, łodzianie w Polsce zagrają z: UKS SMS Łódź (17 lutego), Lechem Poznań (20 lutego) i Pogonią Zduńska Wola (24 lutego). Okres przygotowawczy zespół zakończy 27 lutego meczem z Dolcanem Ząbki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne