Reklama

Reklama

Pięciu pseudkibiców zatrzymanych po derbach

Pięciu pseudokibiców zostało zatrzymanych przez policję podczas derbowego meczu piłkarskie KGHM Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław (0-1). Jeden z nich został już skazany na karę grzywny i otrzymał zakaz stadionowy.

Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, wśród zatrzymanych są mieszkańcy Lubina, Wrocławia i powiatu wołowskiego.

- Zatrzymani są podejrzewani m.in. o posiadanie materiałów pirotechnicznych, środków odurzających, nie stosowanie się do poleceń służb porządkowych i usiłowanie wtargnięcia na stadion bez biletu - powiedział rzecznik.

Wśród zatrzymanych znalazł się m.in. 16-latek, który jak się okazało uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Inny mężczyzna, mieszkaniec Lubina, został już skazany przez sąd na grzywnę w wysokości 3 tys. zł, czteroletni zakaz wstępu na wszystkie mecze Śląska i Zagłębia, reprezentacji Polski i mecze Euro 2012.

Reklama

Podczas wtorkowego meczu kibice obu zespołów odpalali petardy i race, a na początku drugiej połowy spotkanie zostało na krótko przerwane po tym, jak fani Śląska wrzucili na boisko dwie płonące race.

Reklama

Reklama

Reklama