Pięciu Polaków wystąpi w piątek w Engelbergu

Pięciu Polaków wystąpi w piątkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu.

W kwalifikacjach najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zajął siódme miejsce. Odpadł jedynie Łukasz Rutkowski. Adam Małysz jako dziesiąty zawodnik klasyfikacji generalnej miał zapewniony udział w zawodach.

Kamil Stoch uzyskał 123,0 m i z notą 109,4 został sklasyfikowany na siódmej pozycji. 14. miejsce zajął debiutujący w PŚ w tym sezonie Stefan Hula - 121,0 m; 105,3 pkt. Krzysztof Miętus był 25. - 118,0 m; 98,9 pkt, a Marcin Bachleda zajął 30. lokatę - 116,5 m; 95,7 pkt.

W czołowej "40" kwalifikacji, która awansowała do konkursu głównego, nie znalazł się Łukasz Rutkowski. Skoczył 111,5 m i z notą 83,7 pkt zajął 49. miejsce.

Kwalifikacje wygrał Japończyk Daiki Ito - 127,5 m; 118,5 pkt, który wyprzedził swojego rodaka Noriaki Kasaiego - 126,5 m; 117,2 pkt. Trzeci był Szwajcar Andreas Kuettel - 127,0 m; 117,1 pkt.

Adam Małysz, który nie musiał walczyć o udział w 1. serii punktowanej, skoczył 128,5 m. Z zawodników, którzy także byli zwolnieni z kwalifikacji, najdalej - na 138. metrze - wylądował lider PŚ, Austriak Gregor Schlierenzauer. Sześć metrów mniej uzyskał Szwajcar Simon Ammann.

Początek pierwszej serii konkursu głównego zaplanowano na godz. 13.45.