Reklama

Reklama

Pięć nowych dyscyplin w programie igrzysk olimpijskich Tokio 2020?

Pięć nowych dyscyplin może znaleźć się w programie igrzysk olimpijskich w 2020 roku, które odbędą się w Tokio. W gronie rekomendowanych znalazły się: baseball i jego odpowiednik dla kobiet softball oraz karate, surfing, jazda na deskorolce i wspinaczka sportowa.

Na liście finałowej było osiem dyscyplin. Akceptacji nie uzyskały squash, kręgle i wushu. Wcześniej z walki o włączenie do programu olimpijskiego odpadły m.in. sumo, korfball, futbol amerykański oraz przeciąganie liny.

Z racji dużej popularności w Kraju Kwitnącej Wiśni już wcześniej w roli głównych faworytów wymieniane były baseball i softball, które gościły już w programie igrzysk, ale wypadły z niego po zawodach w Pekinie w 2008 roku.

Ostateczna decyzja zapadnie podczas sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego przed IO w Rio de Janeiro 2016.

Reklama

MKOl wcześniej ustalił, że dotychczasowy limit 28 dyscyplin może zostać zniesiony, ale nie może zostać przekroczona granica 10 500 sportowców uczestniczących w igrzyskach.

Rekomendacja nowych sportów oznacza dodatkowo 18 kompletów medali (po dziewięć wśród kobiet i mężczyzn) i kolejnych 474 uczestników olimpijskich zmagań. Przykładowo, w baseballu spodziewany jest udział sześciu drużyn (144 zawodników), zaś w softballu - również sześciu zespołów (90 zawodniczek).


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje