Pięć medali polskich osad

Pięć medali zdobyli polscy kajakarze podczas trzeciego dnia zawodów Pucharu Świata rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Złoty medal wywalczyła żeńska dwójka Aneta Pastuszka i Beata Mikołajczyk na 500 m. W konkurencji C-2 na 500 m na drugim miejscu przypłynęli Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz, a brązowy medal w C-1 na 500 m zdobył Paweł Baraszkiewicz.

W konkurencji żeńskich czwórek na 1000 m na starcie pojawiły się tylko trzy osady. Wyścig wygrały Włoszki przed Polską 1 (Marta Walczykiewicz, Anna Górzyńska, Karolina Wysocka, Ewelina Wojnarowska) i Polską 2 (Aneta Białkowska, Karolina Naja, Paulina Wiewióra, Zyta Zydorczak).

Ostatnią konkurencją poznańskich zawodów będą finały na 200 m, które nie są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata.