Reklama

Reklama

Piąte koło u wozu rozlosowane!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał pary 1/8 Pucharu Polski w piłce ręcznej. Wśród pań wystartuje "aż" 13 drużyn. U panów jest lepiej - o cztery kluby...

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał pary 1/8 Pucharu Polski w piłce ręcznej. Wśród pań wystartuje "aż" 13 drużyn. U panów jest lepiej - o cztery kluby...

Trudno znaleźć w Polsce imprezę sportową o niższym prestiżu niż Puchar Polski w piłce ręcznej. Związek promując rozgrywki działa tak tajnie, że jego działań nie widać gołym okiem. I to o d kilku lat!

Powiedzieć, że nie robi nic, byłoby jednak kłamstwem. W poprzedniej edycji, tuż przed finałem podniósł nagrodę finansową dla zwycięzcy - z 10 do 15 tysięcy złotych. Dla klubu.

Skoro działaczom na pucharze nie zależy, to dlaczego ma zależeć klubom? W poprzedniej edycji na mecz w Kielcach między Vive i Azotami Puławy goście przysłali najprawdziwszych juniorów. Kielczanie nie wiedzieli jak się zachowywać na boisku, by dzieciom nie zrobić krzywdy. Wściekli byli też kibice, którzy zapłacili za bilety na prawdziwy mecz, a oglądali dziecinadę. Tak piąte koło u wozu traktują i Związek i kluby.

Reklama

Liczba ekip zgłoszonych do tegorocznego Pucharu świadczy o tym, że nic się w tych rozgrywkach nie zmieni. Klubom dalej nie będzie się opłacało w nich grać, bo szanse na sukces żaden, koszty udziału - jakie by nie były - za wysokie, więc po co się zgłaszać. A jeszcze jak się trafi na Płock lub Kielce u panów albo Lublin czy Lubin u pań, to i kompromitacja może się zdarzyć. A komu to potrzebne?

Dlatego w 1/8 Pucharu Polski pań zagra 13 drużyn - dwanaście z ekstraklasy i Wilanowia Warszawa. U panów lepiej. Spoza ekstraklasy są AZS AWF Warszawa iBRW Stal Mielec oraz ktoś z pary Olimp Grodków - Babia Góra Sucha Beskidzka. Tu nawet trzeba rozegrać kwalifikacje!

Na tym etapie gra się jedno spotkanie, zaplanowano je na 9 grudnia.

Leszek Salva

Pary 1/8 PP mężczyzn:

Wisła Płock - AZS AWFiS Gdańsk

AZS AWF Warszawa -Zagłębie Lubin

zwycięzca meczu Olimp Grodków- Babia Góra Sucha Beskidzka - Traveland-Społem Olsztyn

Chrobry Głogów - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb.

NMC Powen Zabrze - VIVE Targi Kielce

AS-BAU Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec

BRW Stal Mielec - MMTS Kwidzyn

Słoneczny Stok Białystok -Azoty Puławy

pary 1/8 PP kobiet:

Jelenia Góra - Ruch Chorzów

Zgoda Ruda Śląska - KSS Kielce

Wilanowia Warszawa -AZS Politechnika Koszalińska

AZS AWF Wrocław -Piotrcovia Piotrków Trybunalski

SPR Olkusz -Start Elbląg

wolny los: SPR Lublin, Interferie Zagłębie Lubin, Vistal Łączpol Gdynia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL