Reklama

Reklama

Pele poucza Cristiano Ronaldo

Do debaty w sprawie portugalskiego piłkarza Cristiano Ronaldo włączył się sam król futbolu, Pele. Brazylijczyk skrytykował Seppa Blattera, który stwierdził, że pomocnik Manchesteru jest niewolnikiem. "Niewolnik, to ktoś, kto nie dostaje pieniędzy za swoją pracę" - wyjaśnił Pele.

Legendarny piłkarz nie może zrozumieć słów szefa FIFA, który choć powinien być bezstronny opowiedział się za przejściem piłkarza do Realu Madryt.

"Jesteś niewolnikiem, jeśli ci nie płacą. Jeśli masz kontrakt, to musisz go wypełnić. Poza tym, myślę że kiedy skończy mu się umowa, będzie wolny. Wtedy będzie mógł odejść gdzie tylko chce" powiedział Pele.

W podobnym tonie wypowiadał się były golkiper reprezentacji Anglii, Gordon Banks.

"Nie mogę pojąć, dlaczego Ronaldo czuje się niewolnikiem. Dopiero co podpisał nowy kontrakt, więc powinien uszanować swojego trenera i honorować to, co podpisał. To wszystko jest jakieś głupie i nie wiem, gdzie leży problem" - mówi Banks i dodaje na koniec:

Reklama

"Ronaldo gra dla drużyny, która wygrała Ligę Mistrzów, gra w reprezentacji. Czego on jeszcze chce? Musi zrozumieć, że kontrakt to coś ważnego w życiu. Jeśli biznesmen go podpisuje, to później się z niego wywiązuje" - tłumaczy.

Prasa brytyjska przypomina również, że "niewolnik" Ronaldo kasuje co tydzień 100 tysięcy funtów (ponad 400 tysięcy złotych) w ramach kontraktu z Manchesterem United.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL