Reklama

Reklama

Pekin: 60-letni debiutant

Australijczyk Laurie Lever w wieku 60 lat zadebiutuje w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w jeździeckim konkursie skoków przez przeszkody i będzie najstarszym reprezentantem tego kraju w stolicy Chin.

Australijczyk Laurie Lever w wieku 60 lat  zadebiutuje w igrzyskach olimpijskich w Pekinie w jeździeckim  konkursie skoków przez przeszkody i będzie najstarszym  reprezentantem tego kraju w stolicy Chin.

Obok niego na parcourze w Hongkongu, gdzie odbędą się konkurencje jeździeckie igrzysk, w skokach wystąpią Peter McMahon, Matthew Williams i Edwina Alexander. Alexandra jest zawodnikiem numer jeden w ekipie, w ostatnim czasie wygrała zawody w Zurychu, a w Cannes była druga.

W drużynie ujeżdżeniowców znaleźli się Heath Ryan (debiutant), jego brat Matthew, który zdobył dwa złote medale (indywidualnie i drużynowo) we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w Barcelonie w 1992 roku oraz Kristy Oatley. Do ekipy wkkw zakwalifikowało się też małżeństwo Clayton i Lucinda Fredericks.

Reklama

W dotychczasowych występach w igrzyskach jeźdźcy z Antypodów zdobyli sześć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale - wszystkie we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Reklama

Reklama

Reklama