Reklama

Reklama

PE w F. Windsurfing: Zwycięstwo Staszewskiej i Brzozowskiego

Dorota Staszewska (AZS Era Uniwersytet Warszawski) i Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa) wygrali kolejne w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy w Formule Windsurfing.

Dorota Staszewska (AZS Era Uniwersytet Warszawski) i Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa) wygrali kolejne w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy w Formule Windsurfing.

W regatach, które odbyły się u wybrzeży niemieckiej wyspy Sylt, uczestniczyło ponad 60 zawodniczek i zawodników. W ciągu pięciu dni mężczyźni rozegrali 7 a kobiety 6 wyścigów.

W niedzielę pogoda znów nie była łaskawa dla zawodników. Co prawda wiatr był wystarczający do rozegrania wyścigów, ale odbywały się one przy padającym deszczu. Jak przyznał na zakończenie regat Brzozowski, zwycięstwo wcale nie przyszło mu łatwo.

- Rzeczywiście było bardzo ciężko. Konkurenci doskonale przygotowali się do tego startu i mocno naciskali. Warto wspomnieć, że w całych zawodach wygrałem tylko jeden wyścig a czterokrotnie byłem drugi. To na szczęście wystarczyło do końcowego zwycięstwa o którym zadecydował jednak ostatni wyścig zawodów. Ostro rywalizowałem w nim z Micah Buzianisem i Brianem Rogildem. Ostatecznie udało mi się uplasować przed nimi w całych zawodach - powiedział Wojtek.

Reklama

Dla Brzozowskiego regaty w Niemczech były również doskonałym i ostatnim treningiem przed cyklem imprez Windsurfing Era Cup, które w najbliższym czasie odbędą się w Polsce. Nasz reprezentant chce jak najlepiej wypaść przed polską publicznością i będzie miał ku temu okazję już w przyszłym tygodniu. W środę w Międzyzdrojach rozpoczną się bowiem zawody zaliczane do Pucharu Europy w Formule Windsurfing.

- Już dzisiaj przed rozpoczęciem wyścigów ostro trenowaliśmy i ustawialiśmy sprzęt z myślą o starcie w Międzyzdrojach. Po bardzo deszczowym i nieprzyjemnym Sylcie chyba wszyscy czekają już na zawody w Międzyzdrojach, które w zeszłym roku odbyły się w bardzo dobrej atmosferze i przy dobrej pogodzie. Liczymy że tak będzie również w tym roku a ja już dzisiaj zapraszam do Międzyzdrojów wszystkich kibiców - dodał Brzozowski.

Bardzo dobrze na wyspie Sylt wypadli również inni nasi reprezentanci. Aż 3 z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji zawodów. Najwyżej, na 4 pozycji uplasował się Przemysław Miarczyński.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Dorota Staszewska, który zdecydowanie wygrała całe zawody.

Euro-Cup Westerland Sylt - Klasyfik. końcowa
Mężczyźni
 1. POL-10 W. Brzozowski (MOS Era Warszawa) 9 pkt 
 2. DEN-173 B. Roegild (Dania)       14
 3. US-34 M. Buzianis (Stany Zjednoczone) 18 
 4. POL-126 P.Miarczynski(SKŻ Hestia Sopot)28
 5. ISR-1 A. Dagan (Izrael)        30
 6. ARG-3 G. Costa Hoevel (Argentyna)   30 
 7. POL-127 J. Miarczyński (SKŻ Hestia S.) 31
 8. POL-124 P. Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot) 39
...
11. POL-16 M. Polanowski (MOS 2 Warszawa) 55
29. POL-25 H. Mokrzycki (MOS 2 Warszawa) 115
33. POL-99 R. Graczyk (MOS Giżycko)    132
40. POL-95 M. Rafalski (WTS Deski)    166
Kobiety
 1. POL-1 D. Staszewska (AZS Era UW)    5 pkt
 2. FRA-115 G. Jambert (Francja)      11
 3. ITA-31 V. Fauster (Włochy)       17
 4. AUT-88 M. Germany (Austria)      21
 5. NOR-84 L. Bente Hollstedt (Norwegia)  26
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy