PE: Niespodzianka w Warszawie

Arka Gdynia jest o krok od awansu do półfinału Pucharu Ekstraklasy. W czwartek podopieczni Czesława Michniewicza zdobyli stolicę.

Arka Gdynia jest o krok od awansu do półfinału Pucharu Ekstraklasy. W czwartek podopieczni  Czesława Michniewicza zdobyli stolicę.

Arka wygrała pierwszy ćwierćfinałowy mecz z Polonią w Warszawie 2:0. Pierwsza bramka padła w 27. minucie po akcji dwóch Bartoszy. Z lewej strony boiska dośrodkował Ława, a piłkę do siatki wpakował Karwan. Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował Filip Ivanovski. Potem swoją szansę miał też Daniel Gołębiewski. Niewykorzystane sytuacje "Czarnych Koszul" zemściły się po godzinie gry. Podanie Karwana wykorzystał Marcin Wachowicz i z 11 metrów pokonał Radosława Majdana, ustalając wynik meczu na 2:0. Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek w Gdyni.

Polonia Warszawa - Arka Gdynia 0:2

0:1 - Karwan 27. min

0:2 - Wachowicz 61. min

Polonia: Majdan - Marek Sokołowski (46. Kępa), Jodłowiec, Skrzyński, Zasada (73. Wojdyga), Mierzejewski (75. Nolka), Ciech, Piątek, Mąka (61. Ciarkowski), Ivanovski (46. Gołębiewski), Jaroń (46. Majewski).

Arka: Bledzewski - Tomasz Sokołowski, Żuraw (60. Anderson), Łabędzki, Telichowski, Wachowicz (73. Moskalewicz), Scherfchen, Przytuła, Karwan (78. Kojder), Ława, Trytko (46. Lubenow).