Reklama

Reklama

​Paulo Sousa trenerem reprezentacji Polski. Nowy selekcjoner: Polska jest krajem futbolu

Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Paulo Sousa przywitał się z opinią publiczną krótkiem wystąpieniem.

W krótkim wystąpieniu Paulo Sousa, nowy selekcjoner naszej drużyny narodowej przywitał się z polską opinią publiczną. Pierwsze słowa wygłosił w naszym języku: -  Dzień dobry, witam wszystkich. 

Reklama

Potem portugalski trener, Paulo Sousa przeszedł na język angielski.

- Jestem bardzo zaszczycony i dumny, że mogę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Na początku chciałem podziękować prezesowi PZPN, panu Zbigniewowi Bońkowi oraz całemu zarządowi, że mogę podjąć to wielkie wyzwanie - powiedział Sousa.

Pierwszy mecz w przełożonych finałach mistrzostw Europy Polacy zagrają już za niecałe pięć miesięcy. To najważniejsza impreza piłkarska w tym roku i krótkoterminowy cel dla nowego selekcjonera.  

- Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że wasz entuzjazm da nam siłę, wsparcie i wiarę w drużynę narodową. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na mistrzostwach Europy - podkreślił nowy selekcjoner.

Portugalczyk Paulo Sousa obejmuje drużynę mająca w swym składzie najlepszego piłkarza świata w 2020 r., Roberta Lewandowskiego.

- Drużyna ma wielki potencjał i posiada wielu klasowych zawodników z odpowiednią mentalnością, dyscypliną, organizacją i właściwym podejściem razem ze mną, moim sztabem, pracownikami federacji i wsparciem całego narodu będziemy silni. Jestem pewny, że cała Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej - wyraził nadzieję Paulo Sousa.

- Łączy nas piłka, dziękuję i do widzenia - tak jak zaczął tak po polsku zakończył krótkie przywitanie nowy selekcjoner kadry narodowej, portugalski trener Paulo Sousa.


MS

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź! 

Dowiedz się więcej na temat: Paulo Sousa | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama