Reklama

Reklama

Paulina Malinowska-Kowalczyk kandydatką na ministra sportu

Paulina Malinowska-Kowalczyk jest najpoważniejszym kandydatem na ministra sportu – dowiedziała się Interia. Z objęcia tej funkcji zrezygnowała wcześniej Dagmara Gerasimuk.

W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego wszystkie ministerstwa są obsadzone, za wyjątkiem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Niektórzy ogłosili już nowym szefem resortu Dagmarę Gerasimuk (część mediów błędnie ją przedstawia jako Gierasimiuk), ale prezes Polskiego Związku Biathlonu nie przyjęła oferty.

 "Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych. Propozycja była. Wczoraj podziękowałam" - napisała na Twitterze 20 listopada.

Teraz największe szanse na objęcie ministerialnej teki w MSiT ma pochodząca z Bielska-Białej Paulina Malinowska-Kowalczyk. Jeszcze do 2017 r. była dziennikarką TVP, dla której relacjonowała m.in. igrzyska paraolimpijskie i ogólnie propagowała sport wśród niepełnosprawnych. Prowadziła magazyn "Pełnosprawni". Pełniła też rolę attaché prasowego reprezentacji Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Soczi.

Reklama

Obecnie dba o interesy niepełnosprawnych w Kancelarii Prezydenta RP.

Malinowska-Kowalczyk zna biegle język hiszpański, ukończyła iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Wśród kandydatek na ministra sportu były też Agnieszka Radwańska i Monika Pyrek, jednak obie mają na co dzień tyle zajęć, że nie wyraziły zainteresowania tematem.

MiBi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne