Reklama

Reklama

Paula Gorycka nie traci nadziei na olimpijski start

Paula Gorycka, liderka nowej grupy 4F e-Vive w kolarstwie górskim, wierzy w to, że o kwalifikacjach na igrzyska olimpijskie zdecydują tylko względy sportowe. W Londynie wystąpią dwie Polki, a jedno miejsce jest praktycznie zarezerwowane dla Mai Włoszczowskiej.

Kandydatek do drugiej lokaty jest kilka: Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz, Magdalena Sadłecka. Do tej rywalizacji chce się włączyć najmłodsza z nich Gorycka, ale kryteria kwalifikacji nie są jeszcze znane.

"Drugie miejsce jest sprawą otwartą i wszystko zależy od tego, co zdecyduje Polski Związek Kolarski. Miejmy nadzieję, że kryteria będą jasne dla wszystkich i że do Londynu pojadą dwie najlepsze zawodniczki" - powiedziała Gorycka podczas prezentacji grupy 4F e-Vive w Warszawie.

Reklama

Zapytana, czy paradoksalnie na przeszkodzie nie stoi jej trener Andrzej Piątek, zwolniony pół roku temu przez PZKol. z funkcji szkoleniowca kadry, którą sprawował przez 12 lat, odpowiedziała: "Gdyby decydowały inne kryteria, to by znaczyło tylko tyle, że na czele PZKol. stoją nieodpowiednie osoby".

Nowy zespół ma być konkurencją dla grupy CCC Polkowice, skupiającej czołowe w kraju zawodniczki, m.in. Włoszczowską, aktualną wicemistrzynią świata.

O Goryckiej w samych superlatywach wypowiada się Piątek, nazywając ją jednym z największych talentów w polskim kolarstwie.

"Pauli nie trzeba zachęcać do treningu. Codziennie przysyła mi szczegółowy raport ze swoich przygotowań. Potrafi zacząć zajęcia o godzinie 5.15, by o ósmej być na uczelni. Tylko tacy ludzie osiągają coś w sporcie. Mam nadzieję, że Paula się nie zmieni" - powiedział Piątek.

Gorycka z powodzeniem łączy sport ze studiami na krakowskiej AWF. Jest na trzecim roku fizjoterapii. Nie ukrywa, że jej marzeniem jest start w Londynie. "Gdybym się zakwalifikowała do igrzysk, to walczyłabym o miejsce w czołowej ósemce" - oceniła.

Dowiedz się więcej na temat: Paula Gorycka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje