Paryż-Nicea: Tondo wygrał 6. etap

Hiszpan Xavier Tondo z grupy Cervelo wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea z Peynier do Tourrettes-sur-Loup długości 220 km. Koszulkę lidera zachował jego rodak Alberto Contador (Astana), który metę minął na 17. pozycji.

Drugie miejsce ze stratą 5 s do zwycięzcy zajął Hiszpan Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne), a trzecie Słowak Peter Sagan (Liquigas), który triumfował na dwóch etapach - trzecim i piątym.

Tondo najszybciej finiszował z grupy 23 kolarzy, którzy uciekli z peletonu na 40. kilometrze trasy. Później grupa uzyskała przewagę dochodzącą nawet do ponad 1,5 minuty. Na 45 km przed metą doszło do kraksy, w której uczestniczyło pięciu zawodników. Najgroźniej wyglądał upadek Francuza Arnauda Gerarda, ale po szczegółowych badaniach lekarze nie stwierdzili u niego poważnych obrażeń. Pozostała czwórka zdołała dojechać do mety.

W niedzielę zostanie rozegrany ostatni, 7. etap do Nicei o długości 119 km.

Wyniki 6. etapu (Peynier - Tourrettes-sur-Loup, 220 km):
  1. Xavier Tondo (Hiszpania/Cervelo)             5:01.39
  2. Alejandro Valverde (Hiszpania/Caisse d'Epargne)
  3. Peter Sagan (Słowacja/Liquigas)
  4. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel)
  5. Joaquim Rodriguez (Hiszpania/Katiusza)