Reklama

Reklama

Otylia nie obiecuje medalu

24 lipca rozpoczną się pływackie konkurencje podczas mistrzostw świata w Montrealu. Jedną z naszych głównych kandydatek do medalu jest Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten.

"Oti" nie obiecuje jednak, że w Kanadzie stanie na podium. "Naprawdę nie myślę o medalach. Zresztą nigdy się na ten temat nie wypowiadałam, nie obiecywałam niczego. Teraz tego nie zmienię" - powiedziała w "Życiu Warszawy".

Jędrzejczak koncentruje się na starcie na 200 m stylem motylkowym, na którym to dystansie broni tytułu mistrzowskiego. "Tradycyjnie groźne będą: Węgierka Ewa Risztow, Japonka Yuko Nakanishi i Amerykanka Mary Descenza. One w tym roku pływają w granicach dwóch minut i ośmiu, dziesięciu sekund. Dziewczyn z takimi czasami jest zresztą wiele. Do zwycięstwa powinien wystarczyć wynik w okolicach 2.07. Gdybym popłynęła w tych granicach, byłoby świetnie" - stwierdziła.

Reklama

Ten wynik jest w jej zasięgu, bo w w tym roku już tak szybko popłynęła. W Canet osiągnęła 2.07,90, co jest najlepszym rezultatem na świecie. "Ten wynik przyszedł po ciężkim zgrupowaniu, gdy w trakcie jednego tygodnia przepłynęłam 120 kilometrów. Potem trochę odpoczęłam i złapanie świeżości dało bardzo pozytywny efekt. Mam nadzieję, że podczas mistrzostw świata będzie tak samo. Chociaż muszę przyznać, że wynik z Canet bardzo mnie zaskoczył, bo nie udało mi się potem popłynąć tak szybko. Brakuje mi trochę stabilności formy" - powiedziała Jędrzejczak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy