Reklama

Reklama

Otylia Jędrzejczak zachwala treningi pod okiem Kizierowskiego

Mistrzyni olimpijska i świata w pływaniu Otylia Jędrzejczak chwali treningi w Hiszpanii pod okiem Bartosza Kizierowskiego. "Jestem optymistką"- mówi przygotowująca się do igrzysk zawodniczka, która ostatni znaczący sukces sportowy odniosła przed czterema laty.

"Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Bartkiem Kizierowskim. Znamy się bardzo długo, razem startowaliśmy. Dzisiaj wykonuję jego polecenia i jestem bardzo zadowolona. Nie kłócę się, nie sprzeczam i mam nadzieję, że efekt końcowy będzie bardzo pozytywny" - powiedziała Jędrzejczak, która w poniedziałek dołączyła do "Galerii Sławy Polskiego Sportu".

Najlepsza polska pływaczka w historii przygotowuje się do występu na przyszłorocznej olimpiadzie. "Za pięć tygodni są mistrzostwa Europy w Szczecinie. To będzie takie pierwsze przetarcie. Później kwalifikacje przed moimi czwartymi igrzyskami, ale mam nadzieję, że to będzie pestka. Nie mówię, co jestem w stanie w Londynie osiągnąć, bo ja to zawsze kryję w sobie, ale jestem pozytywnie nastawiona i idę drogą, która sprawia mi przyjemność" - podkreśliła.

Reklama

Jak przyznała, długo nie mogła się zdecydować na współpracę z Kizierowskim. "Ja z Bartoszem rozmawiałam o tym już w 2008 roku. Ponawiałam temat w 2009 roku. Za każdym razem dostawałam pozytywną odpowiedź, ale byłam za mało odważna, żeby zrobić ten decydujący krok. Wreszcie to zrobiłam i jestem z siebie dumna. Jest tam czwórka Polaków. Warunki może nie są rewelacyjne, ale to, co jest atutem tej grupy, to świetna atmosfera" - dodała.

W poniedziałek wybitnych zawodników pierwszej dekady XXI wieku, w tym Jędrzejczak, dyplomami uhonorował w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski.

"Jestem dumna z tego wyróżnienia. Dla nas sportowców ma to duże znaczenie, mobilizuje do dalszej pracy i jest zwieńczeniem dotychczasowych wysiłków. Szczerze mówiąc, nawet nie wiedziałam, że jest taka Galeria Sławy. To jest niesamowite, dołączyć do dwudziestki tak wybitnych sportowców (najlepszych w XX wieku - PAP), naszych wzorów. Może my też będziemy takimi wzorami dla młodych zawodników" - powiedziała pływaczka.

Jędrzejczak przygodę ze sportem rozpoczynała w MKS Pałac Młodzieży Katowice. Od 2001 roku jest zawodniczką stołecznego AZS AWF. Trzykrotna olimpijka - złota i dwukrotnie srebrna medalistka igrzysk w Atenach (2004), pierwsza w historii polska pływaczka - rekordzistka Europy, rekordzistka i mistrzyni świata. Ma osiem medali MŚ (dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe), 15 medali ME i 80 MP. Ustanowiła 90 rekordów kraju na długim i krótkim basenie. Trzykrotnie triumfowała w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy