Reklama

Reklama

Oto lista nominowanych w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca 2020 roku

W czwartek krótko po południu na antenie Polsatu Sport przedstawiono listę 15 nazwisk zawodników nominowanych w 86. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca 2020 Roku. Najlepszą dziesiątkę i oczywiście zdobywcę "Złotego Czempiona" poznamy 9 stycznia 2021 roku podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu.

Jak co roku Kapituła Plebiscytu wybrała grupę sportowców, którzy podczas minionych dwunastu miesięcy odnosili wielkie sukcesy. Nie było o nie łatwo, gdyż na wszystkie aspekty życia, także na wydarzenia sportowe, ogromny wpływ wywarła pandemia. Z jej powodu liczba nominowanych jest tym roku uszczuplona do zaledwie piętnastu.

Reklama

Przed rokiem nagroda główna trafiła do żużlowca Bartosza Zmarzlika, mistrza świata, który w 2020 roku powtórzył swój wyczyn i został pierwszym w historii Polakiem, który obronił ten tytuł. Drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski wciąż bijący rekordy i wciąż uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy świata.

Ten rok mógł być wyjątkowy z innych powodów. Miały być bowiem rozegrane piłkarskie mistrzostwa Europy, podczas których napastnik Bayernu Monachium mógł potwierdzić światową klasę. W Tokio miały się odbyć igrzyska olimpijskie, a na nich zabłysnąć mogła cała grupa polskich sportowców. Kandydatami do złotego medalu byli m.in. nasi mistrzowie świata w siatkówce. Dla reprezentacji w tej dyscyplinie sportu był to jednak rok stracony. Ale w gronie nominowanych nie brakuje siatkarza.

Teraz czeka nas zabawa, czyli głosowanie. Za pośrednictwem internetu, SMS-ów i w sposób tradycyjny, czyli wypełnianiu kuponów publikowanych w papierowym wydaniu "Przeglądu Sportowego". Na koniec dowiemy się kto zdobędzie "Złotego Czempiona". O końcowej klasyfikacji zdecydują kibice.

Głosowanie podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, od 4 grudnia, czytelnicy "Przeglądu Sportowego" i "Faktu" mogą wypełniać kupony umieszczone w gazetach i dostarczyć je do 31 grudnia (ostatni kupon znajdzie się w wydaniu z 24 grudnia).

Od 3 grudnia do 31 grudnia do godziny 12:00 raz na 24 godziny będzie można oddać głos na stronach przegladsportowy.pl i polsatsport.pl, a do 8 stycznia do godziny 16:00 będzie można głosować za pośrednictwem SMS.

Druga tura głosowania odbędzie się poprzez SMS podczas "Gali Mistrzów Sportu", którą wyemituje Polsat 9 stycznia o godz. 20:00.

Oto lista nominowanych:

1. Jan Błachowicz (MMA)

2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)

3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)

4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

7. Wilfredo Leon (siatkówka)

8. Robert Lewandowski (piłka nożna)

9. Natalia Maliszewska (short-track)

10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)

11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

12. Iga Świątek (tenis)

13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)

14. Katarzyna Wasick (pływanie)

15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Dowiedz się więcej na temat: sportowiec roku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama