Reklama

Reklama

Oto drugi finalista Australian Open. Miedwiediew urządził awanturę i wygrał

Poznaliśmy drugiego finalistę turnieju singla Australian Open. Do Rafaela Nadala dołączył Daniił Miedwiediew. Rosjanin w półfinałowym pojedynku pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa. Spotkanie dostarczyło wielkich emocji - nie tylko tych sportowych.

W piątkowy poranek jako pierwszy awans do finału Australian Open wywalczył Rafael Nadal. Hiszpan bez większych problemów pokonał Mateo Berrettiniego. Włoch na swoim koncie zapisał tylko jednego seta.

Zacięta walka i wielkie emocje w półfinale Australian Open

Następnie do walki stanęli Daniił Miedwiediew i Stefanos Tsitsipas. Rosyjski zawodnik dobrze wszedł w mecz i wygrał pierwszego seta. O wszystkim rozstrzygnął tie-break. W nim Miedwiediew wygrał 7-5.

Druga partia była równie emocjonująca. Tsitsipas rozpoczął ją od przełamania, ale Miedwiediew nie złożył straty i w szóstym gemie zdołał odrobić straty. Rosjanin ostatecznie poległ w tym secie, dał się przełamać przy stanie 4:4. Po chwili wybuchła wielka awantura. Miedwiediew wdał się w kłótnię z arbitrem, nie spodobało mu się zachowanie sztabu rywala.

Miedwiediew wywołał awanturę, a potem na korcie pokazał, co potrafi

Reklama

W trzecim secie do stanu 4:5 nie było przełamań. Obaj zawodnicy pewnie punktowali przy własnym serwisie. Gdy wydawało się, że o wszystkim znów rozstrzygnie tie-brek, Tsitsipas dał się zaskoczyć. Miedwiediew wykorzystał drugą piłkę setową i ponownie objął prowadzenie w spotkaniu.

Czwarta partia okazał się ostatnią. Miedwiediew wykorzystał słabość serwisową rywala w czwarty gemie. Po chwili powtórzył tę sztukę i stało się jasne, że Grek pożegna się z turniejem. I tak się stało - Miedwiediew wygrał 6:1 i zapewnił sobie miejsce w wielkim finale.

Stefanos Tsitsipas - Daniił Miedwiediew 6:7, 6:4, 4:6, 1:6

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama