Ostatni mecz dla naszych koszykarek

W trzecim, ostatnim występie w Krakowie reprezentacja koszykarek przygotowujących się do Olimpiady w Sydney pokonała Czeszki 67:55 (40:27). Były to sprawdziany bardzo pożyteczne dla selekcjonera polskiego zespołu, Tomasza Herkta.

I tym razem początek meczu podobny był do poprzedniej konfrontacji obu zespołów. Rywalki szybko prowadziły 7:2 w 3. minucie, ale od tego momentu Polki coraz lepiej broniły, nie pozwalając rywalkom na punktowanie w czterech kolejnych akcjach ofensywnych Czeszek. W 5. minucie po "trójce" Joanny Cupryś Polki po raz pierwszy prowadziły 8:7 i już prowadzenia nie oddały do końca meczu. W dalszym ciągu bardzo dobrze broniły i rywalki wydawały się mocno zniechęcone, gdy w 11. minucie przegrywały już 12:21. Wprawdzie od 14. (27:19) do 17. minuty oba zespoły nie były w stanie zdobyć punktów, ale końcówka tej odsłony to zdecydowana dominacja Polek. Dwa razy z dystansu trafiła Dorota Szwichtenberg ( w całym meczu Polki aż osiem razy zdobywały punkty w ten sposób) i tuż przed przerwą nasz zespół uzyskał wyraźną przewagę.

W drugiej odsłonie Polki pokazały kilka świetnie przeprowadzonych kontrataków, dzięki którym wyraźnie odskoczyły rywalkom. Polki prowadziły już 54:36, ale kolejny fragment spotkania przegrały 0:6 i Czeszki nieco odrobiły straty. Wprawdzie nasze rywalki tę odsłonę minimalnie wygrały, ale nie były w stanie odrobić strat z pierwszej połowy ostatniej konfrontacji w Krakowie. Głównie dlatego, że Polki w tej grze zaprezentowały się nader korzystnie, choć nie sposób nie wspomnieć o całej serii "grzybów" spod kosza. To jednak wynik braku czucia piłki i ciężkiego obozu w Zakopanem.

POLSKA - CZECHY 67:55 (40:27).

POLSKA: Cupryś 10, Szwichtenberg 13, Wlaźlak 5, Trześniewska 6, Czepiec 3 oraz Krupska-Tyszkiewicz 7, Słabęcka 11, Mądra 4, Predehl 4, Pietraś 4, Pazur 0.

CZECHY: Vecerova 9, Pechova 11, Jarchovska 1, Machova 7, Topolarova 7 oraz Vladackova 2, Stejskalova 6, Janalova 6, Tuckova 0, Krystafova 5, Mikolajova 1.