Reklama

Reklama

Osada Cambridge lepsza od Oxfordu w legendarnych regatach

Osada uniwersytetu w Cambridge zwyciężyła w tegorocznej edycji słynnych regat wioślarskich ósemek Boat Race. Ze względu na pandemię COVID-19 i zamknięcie mostu Hammersmith wyścig nie odbył się tradycyjnie na Tamizie w Londynie, ale na rzece Great Ouse w mieście Ely.

To trzeci z rzędu triumf Cambridge, a 85. w historii. Uniwersytet ten wywalczył w niedzielę dublet - nieco wcześniej zwyciężył także w kobiecych zmaganiach.

W tym roku po raz pierwszy w 166-letniej historii Boat Race sędziowała w nich kobieta. Wyróżniona w ten sposób została Sarah Winckless.

Ubiegłoroczna edycja została odwołana z powodu pandemii.

Wyścig zawsze cieszy się w Londynie ogromnym zainteresowaniem, na brzegach Tamizy gromadziło się czasami nawet pół miliona kibiców. Organizatorzy podkreślali, że w takich warunkach zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa nie jest możliwe. Niedzielna rywalizacja w położonym około 100 km od stolicy Zjednoczonego Królestwa Ely odbywała się bez udziału publiczności.

Reklama

Po raz drugi w historii słynne regaty odbyły się poza Londynem. W 1944 roku również miały one miejsce w Ely, gdzie swoją siedzibę ma klub wioślarski studentów z Cambridge.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje