Reklama

Reklama

"Orły" przed ME: Piwko nie zagra, Lijewski niepewny

Paweł Piwko nie pojedzie do Austrii na mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych (19-31 stycznia). Pod znakiem zapytania stoi występ Marcina Lijewskiego, który przed dwoma tygodniami w Niemczech poddał się zabiegowi usunięcia migdałków.

Po ostatnich badaniach przeprowadzonych we wtorek w Warszawie lekarze stwierdzili, że Piwko będzie musiał pauzować przez co najmniej trzy miesiące. 27-letni prawoskrzydłowy Vive Targi Kielce ma kontuzjowany bark. Urazu nabawił się w listopadzie podczas ligowego meczu z Zagłębiem Lubin.

Rehabilitacja będzie mogła trwać nawet do pół roku, co by oznaczało, że kielecki szczypiornista nie pojawi się na boisku do końca rozgrywek ligowych.

Trener Bogdan Wenta nie zdecydował się na powołanie w jego miejsce do reprezentacji, która od czwartku do soboty weźmie udział w towarzyskim turnieju w austriackim Wiener Neustadt, innego zawodnika.

Reklama

Kłopoty zdrowotne przeżywa również prawy rozgrywający HSV Hamburg Marcin Lijewski. W poniedziałek dołączył do kolegów na zgrupowanie kadry w Warszawie, która w środę odleci do Austrii, ale na razie tylko lekko trenuje. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wybrany do siódemki gwiazd MŚ 2007 (skąd wrócił ze srebrnym medalem) zawodnik przynajmniej do 11 stycznia nie powinien się forsować.

W Wiener Neustadt rywalami Polaków, oprócz gospodarzy, będą Węgrzy i wicemistrzowie świata - Chorwaci. W grupie C ME w Innsbrucku (początek 19 stycznia) "Biało-czerwoni" zmierzą się z Niemcami, Szwedami i Słoweńcami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy