Reklama

Reklama

Oni powalczą o Pekin

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta powołał szeroką kadrę na cykl akcji szkoleniowych w ramach przygotowań i startu w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz spotkań play off Polska - Szwajcaria - eliminacji do finałów mistrzostw świata, które w 2009 roku odbędą się w Chorwacji.

Na liście szkoleniowca wicemistrzów świata znalazło się aż 15 zawodników (dodatkowo trzech w rezerwie) grających na co dzień w klubach zagranicznych. 13 z nich występuje w Niemczech.

Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik i bramkarz Sławomir Szmal z drużyną Rhein-Neckar Loewen w najbliższych dniach czeka dwumecz w finale rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów.

Program zgrupowania:

18-29.6.2008 - Kalisz/Wrocław - zgrupowanie szkoleniowe

23-24.5.2008 - Kalisz/Wrocław - mecze międzypaństwowe

Reklama

30.5-1.6.2008 - Wrocław - turniej kwalifikacyjny do IO Pekin 2008

4-7.6.2008 - Kielce - konsultacja szkoleniowa

8.6.2008 - Kielce - mecz play off MŚ Polska - Szwajcaria

10-13.6.2008 - Warszawa - Konsultacja szkoleniowa

14.6.2008 - St.Gallen - mecz play off MŚ Szwajcaria - Polska

Powołania otrzymali:

Daniel Żółtak, Mateusz Jachlewski, Patryk Kuchczyński (wszyscy trzej Vive Kielce), Marcin Wichary, Rafał Kuptel (obaj Wisła Płock), Paweł Piwko (Chrobry Głogów), Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk, Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik (wszyscy Rhein-Neckar Loewen, Niemcy), Michał Jurecki, Artur Siódmiak (obaj TuS N- Luebbecke, Niemcy), Krzysztof Lijewski (HSV Hamburg, Niemcy), Marcin Lijewski (SG Flensburg Handewitt, Niemcy), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin, Niemcy), Rafał Gliński (TV Willstaett Ortenau, Niemcy), Tomasz Tłuczyński (TSV Hannover - Burgdorf, Niemcy), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg, Niemcy), Adam Weiner (Wilhelmshavener HV, Niemcy), Damian Wleklak (Alpha HC Hard, Austria), Mariusz Jurkiewicz (J.D. Arrate, Hiszpania)

Zawodnicy rezerwowi: Michał Kubisztal (Fuechse Berlin), Maciej Dmytruszyński (TSV Bayern Dormagen, Niemcy), Leszek Starczan (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria), Adrian Niedośpiał, Bartłomiej Tomczak, Michał Stankiewicz, Paweł Orzłowski, Tomasz Kozłowski (wszyscy Interferie Zagłębie Lubin) Paweł Podsiadło, Maciej Stęczniewski (obaj Vive Kielce), Sebastian Rumniak, Zbigniew Kwiatkowski (obaj Wisła Płock), Kamil Krieger (MMTS Kwidzyn), Tomasz Garbacewicz (OKPR Warmia - Traveland Olsztyn), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy), Arkadiusz Miszka (Fokus Park-Kiper Piotrków Tryb.).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje