Reklama

Reklama

"On zagra w wielkim klubie"

"Jestem pewien - on jeszcze wiele osiągnie, zagra w jakimś wielkim klubie" - powiedział Jerzy Brzęczek, wujek Jakuba Błaszczykowskiego, który pilotuje jego karierę.

Polakiem, broniącym obecnie barw Borussii Dortmund, zainteresowany jest Liverpool FC, który chce wyłożyć na niego osiem milionów euro. "Futbol jest wielkim biznesem i różne rzeczy w nim się zdarzają. Jakiekolwiek kategoryczne stwierdzenia, co do przyszłości Kuby nie mają większego sensu" - stwierdził Brzęczek w "Przeglądzie Sportowym". "Z jednej strony w Borussii wszyscy zdają sobie sprawę jak ważny to dla nich piłkarz. Oni chcą odbudować potęgę Borussii, którą kilkanaście lat temu przecież była wielka i silna. Mają zespół o niesamowitym wręcz potencjale. Przy obecnym trenerze Juergenie Kloppie jest szansa na osiągnięcie dużych rzeczy. Kuba ma w tym zespole niezwykle ważne miejsce. Z drugiej strony muszę powtórzyć hasło: biznes to biznes. Różnie może być" - dodał.

Reklama

Wujek jest jednak przekonany, że Kuba będzie się dalej rozwijał. "Czas pracuje na jego korzyść. Dojrzewa i piłkarsko, i mentalnie. Jego talent rozwija się prawidłowo. W Dortmundzie zdają sobie sprawę, jak jest dla nich ważny, dlatego Liverpoolowi czy komu innemu ciężko będzie Kubę kupić. Na razie ma jeszcze 2,5 roku kontraktu z Borussią, ale co wydarzy się za kilka tygodni czy miesięcy, nikt nie jest w stanie przewidzieć. Kuba osiągnie naprawdę wiele. Jestem tego absolutnie pewny, że bardzo dobry klub, dobre pieniądze przyjdą..." - powiedział Brzęczek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama