Reklama

Reklama

Olimpijskie minimum Moniki Pyrek

Lekkoatleci AZS AWF Warszawa przed AZS AWF Kraków i AZS AWF Biała Podlaska prowadzą po pierwszej rundzie 1. ligi. W sobotnich zawodach w Białej Podlaskiej wynik lepszy od olimpijskiego wskaźnika PZLA (4,45) osiągnęła jedynie Monika Pyrek (MKL Szczecin), która pokonała o tyczce wysokość 4,60.

W biegu na 400 m przez płotki bliska minimum uprawniającego do startu w pekińskich igrzyskach (55,60) była Anna Jesień (AZS AWF Warszawa). Brązowa medalistka mistrzostw świata 2007 z Osaki uzyskała rezultat gorszy zaledwie o jedną setną sekundy (55,61).

Niewiele, bo 17 cm zabrakło do olimpijskiego wskaźnika PZLA w rzucie młotem (69,50) Małgorzacie Zadurze (AZS AWF Warszawa).

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

mężczyźni

100 m - Michał Bielczyk (AZS AWF Warszawa) 10,79

200 m - Maciej Samborski (AZS AWF Kraków) 21,42

Reklama

400 m - Piotr Kędzia (AZS Łódź) 46,18

800 m - Wojciech Jarosz (KKL Kielce) 1.51,09

1500 m - Radosław Popławski (Astra Nowa Sól) 3.47,62

5000 m - Marcin Nagórek (Agros Zamość) 14.49,07

110 m ppł - Mariusz Kubaszewski (Zawisza Bydgoszcz) 13,87

400 m ppł - Rafał Ostrowski (AZS AWF Katowice) 51,09

3000 m/p - Damian Pasek (AZS AWF Katowice) 9.13,74

wzwyż - Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław) 2,15

tyczka - Łukasz Michalski (Zawisza Bydgoszcz) 5,40

w dal - Krzysztof Lewandowski (MKL Szczecin) 7,87

trójskok - Paweł Kruhlik (AZS AWF Wrocław) 16,78

kula - Leszek Śliwa (Zawisza Bydgoszcz) 19,73

dysk - Konrad Szuster (AZS AWF Warszawa) 61,95

młot - Maciej Pałyszko (KKL Kielce) 71,85

oszczep - Robert Szpak (Lubusz Słubice) 72,16

5000 m chód - Ilia Markow (AZS AWF Kraków) 19.16,52

4x100 m - AZS AWF Kraków 40,93

(Rafal Nowak, Maciej Samborski, Dominik Kopeć, Mateusz Pluta)

4x400 m - AZS Łódź 3.07,91

(Sebastian Porządny, Piotr Kędzia, Daniel Dąbrowski, Patryk Baranowski)

kobiety

100 m - Beata Makaruk (AZS AWF Biała Podlaska) 11,89

200 m - Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz) 23,58

400 m - Izabela Kostruba (Agros Zamość) 53,21

800 m - Anna Jakubczak (Agros Zamość) 2.04,20

1500 m - Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków) 4.10,70

5000 m - Dorota Gruca (Agros Zamość) 15.58,68

100 m ppł - Aurelia Trywiańska (AZS AWF Warszawa) 13,06

400 m ppł - Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 55,61

3000 m/p - Agata Dróżdż (KKL Kielce) 10.30,10

wzwyż - Karolina Gronau (AZS AWF Biała Podlaska) 1,85

tyczka - Monika Pyrek (MKL Szczecin) 4,60

w dal - Teresa Dobija (AZS Łódź) 6,50

trójskok - Anna Sadach (Płomień Sosnowiec) 13,75

kula - Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok) 17,86

dysk - Joanna Wiśniewska (AZS AWF Biała Podlaska) 60,66

młot - Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa) 69,33

oszczep - Joanna Bałdyga (AZS AWF Warszawa) 48,19

5000 m chód - Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) 23.37,41

4x100 m - AZS AWF Warszawa 46,64

(Aurelia Trywiańska, Kaja Tokarska, Katarzyna Świstosek, Dominika Ligarska)

4x400 m - AZS AWF Warszawa 3.41,11

(Anna Jesień, Edyta Grzyb, Gabriela Blicharska, Monika Bejnar)

Klasyfikacja po pierwszej rundzie 1. ligi:

1. AZS AWF Warszawa 3498 pkt

2. AZS AWF Kraków 3326

3. AZS AWF Biała Podlaska 3225

4. Podlasie Białystok 3175

5. AZS AWF Wrocław 3165

6. SL WKS Zawisza Bydgoszcz 3033

7. MKL Szczecin 2928

8. Agros Zamość 2927

9. AZS AWF Katowice 2900

10. AZS AWF Gorzów Wlkp. 2769

11. AZS Łódź 2747

12. Płomień Sosnowiec 2691

13. KKL Kielce 2651

14. Wawel Kraków 2606

15. Lubusz Słubice 2371

16. RKS Łódź 2124

Zawody drugiej rundy odbędą się 6 września w Zamościu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy