Reklama

Reklama

Ogłoszono listę 50 najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie. Lewandowska na czele

Aż 50 pań znalazło się na liście najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie. Ranking portalu Sport Marketing zawiera między innymi nazwiska czołowych polskich sportsmenek.

Kobiety w sporcie pełnią coraz ważniejszą rolę. To nie tylko sportsmenki, ale również panie, które związały się ze sportem na różnych innych płaszczyznach.

W zestawieniu "TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskiego Sportu" znalazły się między innymi działaczki i kobiety pełniące funkcje polityczne.

W rankingu opublikowanym przez serwis Sport Marketing na pierwszym miejscu uplasowała się Anna Lewandowska, która od zawodniczki uprawiającej karate, stała się propagatorką zdrowego trybu życia.

Tuż za nią ulokowała się zaledwie 19-letnia Iga Świątek. Wyróżnienie przypadło jej w udziale nie tylko za sportowe wyniki, ale również osoba podpisująca kontrakty sponsorskie z największymi międzynarodowymi firmami. Autorzy zestawienia zwrócili również uwagę na rezygnację Świątek ze stypendium Polskiej Fundacji Narodowej i przeznaczenia tych środków dla innych sportowców.

Reklama

Na trzecim stopniu podium wdrapała się z kolei Joanna Jędrzejczyk, uprawiająca sztuki walki. Przez autorów rankingu została nazwana "wizytówką kobiecego MMA".

Wzory do naśladowania

Spośród sportowców na liście widnieją jeszcze nazwiska między innymi szóstej Anity Włodarczyk. Mistrzyni olimpijska niedawno została wyróżniona dostaniem się do grona najbardziej inspirujących kobiet świata. Tym samym doczekała się swojej własnej lalki Barbie.

Tuż za Włodarczyk znalazła się Justyna Kowalczyk-Tekieli. Miejsce siódme zagwarantowała sobie sukcesami sportowymi, wykształceniem oraz postawą, będącą godną naśladowania dla młodych sportowców.

12. miejsce zajęła z kolei Agnieszka Radwańska. Pomimo zakończenia sportowej kariery, była tenisistka wciąż jest rozpoznawalna, a ponadto pełni rolę ambasadorki w organizacji UNICEF.

W pierwszej dwudziestce (na 19. miejscu) sklasyfikowano Ewę Pajor - pierwszą w historii piłkarkę, której zdjęcie znalazło się na okładce tygodnika "Piłka Nożna".

Spośród sportsmenek w rankingu znalazły się jeszcze między innymi: Monika Pyrek, Joanna Jóźwik, Małgorzata Glinka-Mogentale, Sofia Ennaoui, Luiza Złotkowska, Aida Bella (łyżwiarka szybka z toru krótkiego), Jagna Marczułajtis-Walczak oraz Maja Włoszczowska i Ewa Swoboda.

ABReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL