Reklama

Reklama

Nowy trener CSKA

Dimitar Penew został trenerem piłkarzy CSKA Sofia, poinformował bułgarski klub. 62-letni Penew zastąpi Stojczo Mladenowa, który podał się do dymisji w ubiegłym tygodniu.

Dimitar Penew został trenerem piłkarzy CSKA  Sofia, poinformował bułgarski klub. 62-letni Penew zastąpi Stojczo Mladenowa, który podał się do dymisji w ubiegłym tygodniu.

Penew był trenerem reprezentacji Bułgarii, która w 1994 roku dotarła do półfinału mistrzostw świata. Szkoleniowiec ten po raz trzeci został zatrudniony przez sofijski klub, z którym poprzednio trzykrotnie zdobył mistrzostwo kraju i czterokrotnie - Puchar Bułgarii.

CSKA ostatnio znajduje się w głębokim kryzysie, przede wszystkim finansowym. Sprzedaje czołowych graczy.

Na początku czerwca Europejska Unia Piłkarska (UEFA) potwierdziła odmowę wydania licencji mistrzowi Bułgarii na start w Lidze Mistrzów w sezonie 2008/2009. Do dymisji podał się prezes CSKA Aleksander Tomow.

Reklama

CSKA pozbawiono licencji za zadłużenia wobec trenerów, zawodników i banków. Klub nie zapłacił też należnych sum za transfery. Według miejscowych mediów tylko zaległości w opłatach składek ubezpieczeniowych sięgają pół miliona euro.

Niezależnie od wydanego przez UEFA zakazu gry w Lidze Mistrzów, CSKA Sofia został przez rodzimą federację zdegradowany z ekstraklasy.

Reklama

Reklama

Reklama