Reklama

Reklama

Nowy bolid McLarena

Zespół McLaren Mercedes-Benz Formula One przedstawił dziś na torze Jerez w Hiszpanii swój nowy samochód MP4-15. Twórcy auta twierdzą, że bolid będzie szybszy, mocniejszy i bardziej niezawodny niż kiedykolwiek.

Nowy samochód z dziesięciocylindrowym silnikiem Mercedesa V10 jest ewolucją modelu z poprzedniego sezonu w którym Hakkinen zdobył swój drugi tytuł mistrza świata.

Reklama

Adrian Newey, dyrektor techniczny teamu powiedział, że zostało w nim modyfikowanych wiele części. Zmienił się między innymi układ wydechowy, zmodyfikowano również skrzynię biegów, hydraulikę i tylne zawieszenie.Również aerodynamika samochodu się zmieniła, ale prawdziwą nowością jest silnik V10, zajmuje on mniej miejsca, jest lżejszy i zapewni bolidowi większą prędkością.

Mika Hakkinen, który zamierza w tym samochodzie zdobyć kolejny tytuł powiedział:- Mam wielką motywację. Nie wiem skąd się to bierze, ale w całym zespole jest szczególny nastrój podniecenia. Wszyscy pracowali bardzo ciężko i oczekiwania są olbrzymie. Mam taki sam cel jak mój rodak i przyjaciel Tommi Makinen - chcemy powtórzyć osiągnięcie z zeszłego roku i zdobyć mistrzostwo świata.

David Coulthard powiedział, że chociaż koniec ubiegłego sezonu był dla niego bardzo frustrujący to jednak doszedł do wniosku, że nie ma zamiaru rezygnować ze ścigania. - Przeanalizowałem swoje zachowanie i doszedłem do wniosku, że powinienem być bardziej samolubny.

Dowiedz się więcej na temat: bolid | McLaren | nowy samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama