Reklama

Reklama

Nowy Beckham w Tottenhamie

Nazywany przez angielską prasę "nowym Davidem Beckhamem", David Bentley zmienił klub. 23-letni pomocnik Blackburn Rovers za 15 milionów funtów przeniósł się do Tottenhamu Londyn, podaje "BBC Sport".

Umowa zawodnika opiewa na "maksymalnie sześć lat", a kwota transferu może wzrosnąć o 2 miliony, w zależności od liczby występów piłkarza.

Bentley w środę przeszedł już badania medyczne, po których zdecydowano się podpisać kontrakt. Oficjalna prezentacja piłkarza odbędzie się dziś o godzinie 11 w siedzibie Tottenhamu przy White Hart Lane.

"Tottenham Hotspur ma przyjemność oglosić, że osiągnięto porozumienie z Blackburn Rovers w sprawie transferu Davida Bentleya za 15 milionów funtów" - głosił oficjalny komunikat klubu.

Reklama

Po konferencji i oficjalnej prezentacji piłkarz uda się do Holandii, gdzie dołączy do nowych kolegów z drużyny przygotowujących się do jubileuszowego turnieju Feyenoordu Rotterdam.

Bentley to wychowanek największego rywala "Kogutów" - Arsenalu, lecz na szerokie wody wypłynął jako gracz Blackburn Rovers. W sumie zagrał dla nich 102 razy, zdobywając 13 bramek.

Co ciekawe, Arsenal również zarobił na transferze Bentleya, gdyż oddając go do Blackburn zastrzegł sobie, że otrzyma 50 procent od ewentualnej przyszłej sprzedaży zawodnika. Wkrótce do klubowej kasy wpłynie więc 7,5 miliona funtów, dokładnie połowa z 15 milionów, jakie Tottenham przeleja na konto klubu z Ewood Park.

Mimo zaledwie 23 lat, Bentley już trafił do historii angielskiego futbolu. Jest bowiem pierwszym piłkarzem, który strzelił gola na nowym Wembley. Trafienie z rzutu wolnego uzyskał w meczu reprezentacji młodzieżowej Anglii z Włochami.

Po pozyskaniu Bentleya Tottenham skoncentrować się ma na sprowadzeniu Andrieja Arszawina z Zenita Sankt Petersburg. Z klubem z Londynu łączone jest również nazwisko Diego Milito. Argentyńczyk z Realu Saragossa może trafić na White Hart Lane, jeśli odejdzie Bułgar Dymitar Berbatow.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL