Dyrektor Tour de France Jean-Marie LeBlanc wyraził smutek, że "przyszedł czas na zmiany" po tym jak siedmiokrotny triumfator, Lance Armstrong zakończył sportową karierę. Przyszłoroczny TdF wystartuje ze Strasburga 1 lipca. zakończenie wyścigu 23 lipca tradycyjnie na paryskich Polach Elizejskich. Kolarze będą mieli do przejechania 3,639 km. Organizatorzy zrezygnowali z jazdy drużynowej na czas. W przyszłym roku meta jednego z górskich etapów usytuowana jest na legendarnym Alpe d'Huez (18 lipiec). Następnego dnia (kolarze będą się wspinać m.in. na słynny Col du Galibier) peleton zawita do alpejskiego kurortu narciarskiego La Toussuire. Kibice będą mogli podziwiać barwny kolarski peleton w pięciu krajach. Oprócz Francji kolarze ścigać się będą w Luksemburgu, Holandii, Belgii i w Niemczech. Kto obejmie schedę po Armstrongu? Największymi faworytami do końcowego triumfu na Polach Elizejskich w 2006 roku są: Włoch Ivan Basso, Hiszpan Alejandro Valverde i zwycięzca TdF z 1997 roku Niemiec Jan Ullrich. Program TdF'2006: 1 lipiec: Prolog w Strasbourgu - 7 km 2 lipiec: 1 etap - Strasbourg - Strasbourg - 183 km 3 lipiec: 2 etap - Obernai - Esch-sur-Alzette (Luksemburg) - 223 km 4 lipiec: 3 etap - Esch-sur-Alzette (Luksemburg) - Valkenburg (Holandia) - 216 km 5 lipiec: 4 etap- Huy (Belgia) - Saint-Quentin - 215 km 6 lipiec: 5 etap - Beauvais - Caen - 219 km 7 lipiec: 6 etap - Lisieux - Vitre - 184 km 8 lipiec: 7 etap - Saint-Gregoire - Rennes (jazda indywidualna na czas) - 52 km 9 lipiec: 8 etap - Saint-Meen-le-Grand - Lorient - 177 km 10 lipiec: Dzień odpoczynku w Bordeaux 11 lipiec: 9 etap - Bordeaux - Dax - 170 km 12 lipiec: 10 etap - Cambo-les-Bains - Pau - 193 km 13 lipiec: 11 etap - Tarbes - Val d'Aran, Pla-de-Beret (Spain) 208 km 14 lipiec: 12 etap - Luchon - Carcassonne - 211 km 15 lipiec: 13 etap - Beziers - Montelimar - 231 km 16 lipiec: 14 etap - Montelimar - Gap - 181 km 17 lipiec: Dzień odpoczynku w Gap 18 lipiec: 15 etap - Gap - L'Alpe d'Huez - 187 km 19 lipiec: 16 etap - Le Bourg d'Oisans - La Toussuire - 182 km 20 lipiec: 17 etap - Saint-Jean-de-Maurienne - Morzine - 199 km 21 lipiec: 18 etap - Morzine - Macon - 193 km 22 lipiec: 19 etap - Le Creusot - Montceau-les-Mines (jazda indywidualna na czas) - 56 km 23 lipiec: 20 etap - Antony - Paryż (Pola Elizejskie) - 152 km.