Reklama

Reklama

Norweska telewizja zadowolona

Podczas kiedy Norwegia jest załamana po porażce z Polską 30:31 w meczu decydującym o awansie do półfinału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych - jedna firma jest zadowolona. Kanał norweskiej telewizji TV2 zanotował historyczny rekord oglądalności i wpływów reklamowych.

Podczas kiedy Norwegia jest załamana po porażce  z Polską 30:31 w meczu decydującym o awansie do półfinału  mistrzostw świata piłkarzy ręcznych - jedna firma jest zadowolona.  Kanał norweskiej telewizji TV2 zanotował historyczny rekord  oglądalności i wpływów reklamowych.

Według wstępnych wyliczeń mecz oglądało 1,12 miliona osób w Norwegii, która liczy 4,7 miliona mieszkańców.

- Jest to najwyższy wynik w historii transmisji piłki ręcznej mężczyzn. Oglądalność tego meczu wyraźnie rosła w miarę rozwoju sytuacji na boisku - wyjaśniła szefowa redakcji TV2 Christine Espeland.

Dla porównania najwyższy wynik oglądalności padł w Norwegii podczas finału programu Idol w 2005 roku z 1,47 milionami widzów. Rekord transmisji sportowych padł w grudniu 2007 podczas finału MŚ piłki ręcznej kobiet Norwegia - Dania z 1,39 miliona widzów.

Reklama

Polscy sportowcy już raz doprowadzili do rekordowej oglądalności norweskiej telewizji. Był to mecz eliminacji do mundialu 1994. Spotkanie Polska - Norwegia 13 października 1993 w Poznaniu oglądało w norweskiej telewizji 1,27 miliona widzów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL