Reklama

Reklama

Norwescy sportowcy muszą posprzątać w mediach społecznościowych

Niezgodnych z norweskim prawem jest wiele postów zamieszczanych przez sportowców z tego kraju w mediach społecznościowych - tak wynika z kontroli Norweskiego Rzecznika Praw Konsumenta (Forbrukerombudet). Jeśli do 2018 roku wskazani w raporcie zawodnicy nie usuną nieodpowiednich treści, grożą im kary finansowe.

Norweski Rzecznik Praw Konsumenta uważnie przyjrzał się profilom w mediach społecznościowych 20 najpopularniejszych sportowców. W pierwszej piątce tego zestawienia są m.in. Martin Odegaard oraz czterech przedstawicieli sportów zimowych.

Zdaniem norweskiego Ombudsmana, zgodnie z prawem wiele postów zamieszczanych przez sportowców nosi znamiona reklam i tak też powinny być opisywane. Nie stosowanie się do tego faktu jest naruszeniem obowiązujących przepisów.

Odegaard, Therese Johaug, Heidi Weng, Aksel Lund Svindal oraz Kjetil Jansrud otrzymali odpowiednie wytyczne, w których szczegółowo opisano, co i jak mają poprawić.

Reklama

Z 20 skontrolowanych sportowców prawo naruszyło 18. Wszyscy otrzymali czas do końca roku na uporządkowanie swoich postów. Na początku stycznia ma odbyć się kolejna kontrola i w przypadku dalszego łamania przepisów na skontrolowanych sportowców mają być nakładane kary finansowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL