Reklama

Reklama

Niezwykły bieg przez Islandię. Szymon Makuch nie zwalnia tempa

455 kilometrów biegu już za nim! Szymon Makuch samotnie biegnie przez Islandię, by pomóc choremu 15-letniemu Kacprowi.

Tu możesz wspomóc akcję!

2 lipca Szymon wyruszył w 600-kilometrową trasę przez Islandię, by uzbierać pieniądze potrzebne na leczenie chłopca. Ty też możesz pomóc w akcji!

Biegacz wystartował z Rifstangi. Ma za sobą już zdecydowaną większość dystansu. Po 455 kilometrach i tygodniu biegu dotarł do Landmannalaugar.

Bieg Szymona ma pomóc zebrać pieniądze (30 tysięcy złotych) na leczenie 15-letniego Kacpra Turaczyka, podopiecznego fundacji "Krzysiek Pomaga Pomagać", który potrzebuje ich na rehabilitację i leczenie komórkami macierzystymi.

Reklama

Tak całą akcję zapowiadał biegacz: "Nazywam się Szymon Makuch i w lipcu zamierzam samotnie przebiec Islandię z północy na południe dla chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a Kacpra Turaczyka. Ta choroba sprawia, że Kacper z dnia na dzień jest coraz słabszy. Najprostsze czynności są dla niego bardzo dużym wyzwaniem. Na szczęście jest nadzieja w rehabilitacji i leczeniu komórkami macierzystymi. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ale też bardzo droga".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy