Reklama

Reklama

Niemiec zastąpi Nedveda?

Szykuje się prawdziwy hit transferowy lata 2009. Jak podają włoskie media, do Juventusu Turyn ma trafić niemiecki pomocnik Bastian Schweinsteiger. Rozgrywający Bayernu przeniesie się do Serie-A na zasadzie wolnego transferu - podkreślają gazety w Italii.

24-letni Schweinsteiger miał miejsce w pierwszej drużynie Bayernu Monachium od 2002 roku. Na końcu tego sezonu, będzie mógł jednak odejść z Bawarii za darmo, bowiem kończy mu się kontrakt. Wykorzystać zamierzają to działacze "Starej Damy", którzy chcą zaoferować gwieździe niemieckiej kadry nową umowę.

Dyrektor sportowy Bianconerich nie ukrywa, że klub rozgląda się za zastępstwem dla 36-letniego już Pavla Nedveda, który ma po zakończeniu tegorocznych rozgrywek zawiesić buty na kołku.

Doniesienia uwiarygodnia fakt, że Schweinsteiger zaczął się ostatnio uczyć włoskiego. - Rozpocząłem lekcje, bo... lubię ten język - wypalił pomocnik. - Jestem szczęśliwy w Bayernie, ale życie piłkarza nie jest pewne i można nagle znaleźć się w innym klubie. Ja wykonuję swoją pracę najlepiej jak umiem, ale kto wie co się zdarzy - dodał.

Reklama

Wcześniej działacze Bayernu wykluczali możliwość odejścia swojego piłkarza, obiecując, że już wkrótce klub podpisze z pomocnikiem nową umowę. - Bastian nie może opuścić Monachium. To jak się rozwinął w Bayernie jest niesamowite, bardzo chcemy by grał dla nas dalej - utrzymywał niedawno prezes klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Dotychczas Schweinsteiger 59 razy wystąpił w koszulce reprezentacji Niemiec, zdobywając 17 goli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama