Reklama

Reklama

Niemcy w żałobie. Ośmiornica Paul nie żyje

W ogrodzie zoologicznym w Oberhausen zdechła ośmiornica Paul. Głowonóg poprawnie wskazał zwycięzców ośmiu meczów, w tym wygraną Hiszpanii w finale. Typował, wybierając jedzenie z jednego z dwóch pojemników z flagami państw.

"Zarząd i pracownicy akwarium byli wstrząśnięci, kiedy rano odkryli, że Paul odszedł w nocy - napisano w oświadczeniu.

"Śmierć Paula była do przewidzenia. Przez ostatnie kilka dni nie był aktywny i bardzo mało jadł. Jest nam strasznie smutno" - przyznała Tanja Munzig, menedżerka ogrodu zoologicznego w Oberhausen w rozmowie z dziennikiem "Bild".

"Paul zmarł w spokoju naturalną śmiercią. Będziemy za nim tęsknić" - dodał Stefan Porwoll, dyrektor ZOO, w którym panuje prawdziwa żałoba. Flagi opuszczono do połowy masztu, pracownicy noszą czarne wstęgi na ramionach, a przy wejściu pojawiła się wstęga kondolencyjna.

Reklama

Karmienie Paula przed meczami o medale było transmitowane na żywo do wielu krajów, a ośmiornica stała się medialną gwiazdą mistrzostw świata i jednym z symboli afrykańskiego mundialu.

Paul miał dwa lata. Od urodzenia był jedną z gwiazd ZOO w Oberhausen. Z czasem jego sława obiegła cały świat. Po MŚ w RPA ośmiornicę zapragnęli kupić zwycięzcy mundialu, Hiszpanie. Oferowali oni 30 tysięcy euro, ale Niemcy postanowili zatrzymać głownoga u siebie.

Pocieszeniem może być fakt, że do ogrodu zoologicznego w Oberhausen jedzie już nowa ośmiornica. Wkrótce zostanie zaprezentowana widzom, a w przyszłości ma zostać "przeszkolona" tak, aby przewidywać wyniki meczów na Euro 2012.

Dowiedz się więcej na temat: pracownicy | Niemcy | ośmiornica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje