Reklama

Reklama

"Niech Małysz lepiej ochłonie"

Adam Małysz po sobotnim konkursie Pucharu Świata w Willingen miał pretensje do Mirana Tepesza. Słoweniec, który puszcza skoczków z rozbiegu, miał go za długo trzymać na belce i dać mu zielone światło, gdy warunki były już niekorzystne.

"Niech lepiej Adam ochłonie. Na gorąco ludzie różne rzeczy wygadują, ale myślę, że za tydzień będzie już miał inną opinię w tej sprawie. Jestem pewien, że zachowałem się tak jak trzeba" - powiedział Tepesz, cytowany przez "Super Express".

"Poza tym skąd wiadomo, jakie miał warunki?! Powiem szczerze: mam już dość tej telewizyjnej grafiki, która tylko wypacza obraz. To, co ludzie widzą na ekranach, nie jest obiektywne. Tam widać tylko średnią siłę wiatru, a mój komputer pokazuje o wiele więcej danych i to na ich podstawie podejmuję decyzję.

Reklama

Małysz miał bardzo silny boczny wiatr, ale o tym wiedziałem tylko ja, bo grafika tego nie pokazuje. Gdybym go puścił, to mielibyśmy dwa wyjścia albo skoczyłby daleko, albo stałaby mu się krzywda. Po tym, co się wydarzyło w Zakopanem z Janem Mazochem, musimy być ostrożni. Tamten tydzień po zawodach w Polsce był jednym z najtrudniejszych w moim życiu i wolałbym takiego już nie przeżywać. Mimo iż w tamtym przypadku też nie było błędu z mojej strony" - dodał Słoweniec.

A co z faktem, iż Polak został puszczony w 44. sekundzie, gdy skoczek na belce może czekać tylko 45 sekund, a potem musi na chwilę z niej zejść? "Ja nie wiem, w której sekundzie go puściłem! Nie patrzę na zegar, tylko na siłę wiatru. Jeśli jest dopuszczalna, to zezwalam na skok, a automatyczny system decyduje, czy zapalić zielone światło. Jeśli nie minęło 45 sekund, to światło się zapala. Jeśli czas minął, to system nie pozwoli zapalić zielonego światła" - powiedział Tepesz.

Małysz miał również pretensje, że Jernej Damjan, rodak Tepesza, miał takie same warunki, jak on, a mimo to dostał zgodę na skok. "Adam jest w błędzie. Na skoczni warunki zmieniają się co 10 sekund! To jak można mówić, że były takie same?! Nigdy nie są takie same i skoczkowie dobrze o tym wiedzą" - stwierdził Słoweniec.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama