Reklama

Reklama

Nie żyje wielokrotny mistrz świata Alojzy Dernbach

Do tragicznego wypadku doszło na lotnisku w Chrcynnie w gminie Nasielsk. Śmierć w wyniku rozbicia się wiatrakowca poniósł wielokrotny mistrz świata i Europy Alojzy Dernbach. Miał 59 lat.

Informacje o śmierci wielce utytułowanego sportowca potwierdził na swoim oficjalnym koncie w mediach społecznościowych Aeroklub Polski.

"Z ogromnym żalem i poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, iż dzisiaj na lotnisku w Chrcynnie w wypadku wiatrakowca zginął Alojzy Dernbach, wielokrotny Mistrz Świata i Europy, członek Kadry Mikrolotowej, instruktor, pilot lotniowy, motoparalotniowy, motolotniowy, samolotowy i wiatrakowcowy. Aeroklub Polski składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom" - czytamy w komunikacie.

Wypadek przypominającej śmigłowiec maszyny miał miejsce około południa, a poza Dernbachem zginęła jeszcze jedna osoba. Z relacji wynika, że na ich uratowanie nie było żadnych szans, bowiem maszyna doszczętnie spłonęła.

Reklama

- Z naszych informacji wynika, że wiatrakowiec zaczął się rozpadać jeszcze w powietrzu - poinformował Andrzej Pussak, zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych ds. pilotażowych (cyt. tvn24.pl).

Art

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL