Reklama

Reklama

Nie żyje wielki rywal Arnolda Schwarzeneggera. Jeszcze z czasów sportowych aren

Amerykański sztangista i kulturysta Leon Brown, zwany "Brown Bomberem", zmarł w wieku 74 lat. Przyczyna śmierci nie jest znana, ale dla fanów kulturystyki i rzeźby ciała to ogromna strata. Przez lata to właśnie Leon Brown rywalizował na arenach z Arnoldem Schwarzeneggerem.

Arnold Schwarzenegger to gwiazda kina i popkultury, znana z filmowych hitów "Terminator", "Predator", "Commando" i innych. Był także gubernatorem Kalifornii. W młodości, zanim wyjechał do Stanów Zjednoczonych robić karierę, reprezentował rodzinną Austrię na zawodach kulturystycznych. Wtedy rywalizował z Leonem Brownem.

Nie tylko on, bo kariera Leona Browna trwała aż 50 lat! To aż trudne do uwierzenia. Najpierw podnosił on ciężary, potem postawił na kulturystykę. W 2007 r. "The Brown Bomber" (taki nosił przydomek) został wprowadzony do Galerii Sław WBBG.

Arnold Schwarzenegger żegna Leona Browna

Reklama

Legendę kulturystyki pożegnał sam Arnold Schwarzenegger. "Leon Brown był jednym z moich ulubionych partnerów treningowych w Gold's Gym, czyli w złotej erze kulturystyki. Był takim słodkim facetem i niewiarygodnie silnym człowiekiem. Będę za nim tęsknić. Moje myśli są z jego rodziną." - napisał.

Radosław Nawrot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje